Bitcoin'i Unutun: Balinaların Avladığı Altcoin Bu!
Bitcoin'i Unutun: Balinaların Avladığı Altcoin Bu!

Bitcoin’i Unutun: Balinaların Avladığı Altcoin Bu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler memecoin Shiba Inu (SHIB), fiyatı çift haneli artışlar görmeye devam ederken geçen hafta muazzam bir zemin kazandı. Bu yeni keşfedilen ivme, yatırımcıların yeniden ilgisini çekti ve Ethereum balinaları, bu süre zarfında altcoin SHIB’in büyümesinden önemli ölçüde yararlanıyor! Bununla beraber önde gelen balinalar, büyük miktarda SHIB alımları yapıyor! İşte detaylar…

Ethereum balinaları bu altcoin projesine hücum ediyor!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere 2022 yılı, Shiba Inu’nun fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 80’in üzerine düştüğünü gördü ve yatırımcıları arasında büyük bir düşüş eğilimini tetikledi. Bu süre zarfında, toplu olarak bir noktada 1 milyar doların üzerinde SHIB’ye sahip olan en büyük 5.000 Ethereum balinası, varlıklarını büyük ölçüde azaltacaktı. Bu durum, Shiba Inu’nun konumunu, zaman içinde ortadan kaldırılan bu büyük yatırımcılar arasında dolar değerine göre en büyük token olarak gördü.

Ancak, gidişatta bir dönüş oldu ve SHIB, konumunu geri almak için bir kez daha yükseldi. Bu yazının yazıldığı sırada, meme coin şu anda ETH’nin arkasındaki ilk 5.000 Ethereum balinası arasında biriktirilen en büyük token pozisyonu ve son birkaç aydır listeye hakim olan USDT ve USDC gibi stablecoin’leri de arkasında bırakıyor.

Verilere göre anlık olarak balinalar, toplam cüzdan varlıklarının yüzde 17.82’sini oluşturan yaklaşık 708 milyon dolar değerinde 50 trilyondan fazla SHIB token’a sahipler. Bu durum, balinaların cüzdanlarındaki yüzde 17.35’lik USDT birikiminden daha fazla. Bu da balinaların SHIB’e olan büyük ilgisini gösteriyor.

Balinaların SHIB birikimi fiyata nasıl etki edecek?

Bir diğer yandan yatırımcıların bu yenilenen ilgisinin Shiba Inu’yu piyasada çok iyi bir konuma getirdiğini görebiliyoruz. Son yedi günlük süreç içerisinde SHIB fiyatı yüzde 19’dan fazla yükseliş gördü ve birden fazla düşüşe rağmen SHIB fiyatı üç aylık en yüksek seviyesinden işlem görüyor.

Analist: Shiba Inu 10 Gün İçinde Bu Seviyelerde Olabilir!

Popüler memecoin SHIB son 24 saatlik süreç içerisinde ilk 5.000 ETH balinası arasında en çok işlem gören token olduğu için balinaların ilgisi de fiyatın yükselmesine yardımcı oluyor. Bu durum, memecoin’in artan hacminden yararlanmak için trader’ların işine yarayabilir, ancak aynı zamanda bu hacimde keskin bir düşüş olursa fiyat büyük ölçüde düşüşe geçebilir.

Şu anda SHIB’nin fiyatı, son 24 saatte aynı değerde kalarak performansını değiştirmedi. Bununla beraber fiyat seviyesi 0,00001421 dolarda bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin’i Unutun: Balinaların Avladığı Altcoin Bu!