Bu Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Node’lar Çevrimdışı Oldu!

17

Popüler altcoin projesi Cardano stake havuzu operatörleri (SPO) ve kullanıcılar, ağ için düğümlerin en az yarısının hafta sonu kısa bir süreliğine çevrimdışı olduğunu bildiriyor. Peki, sırada ne var? İşte detaylar…

Popüler altcoin projesi Cardano’nun Node’ları kısa bir süreliğine çevrimdışı oldu!

Cardano blok zincirinin arkasındaki mühendislik ve araştırma fintech şirketi olan Input Output Global için Telegram SPO’da 22 Ocak’ta paylaşılan bir gönderiye göre, bir anormallik Cardano node’larının yüzde 50’sinin bağlantısının kesilmesine ve yeniden başlatılmasına neden oldu.

Gönderide ani kesintinin nedenini açıklayan isim, “Bu, düğümde iki tepkiye neden olan geçici bir anormallik tarafından tetiklenmiş gibi görünüyor, bazıları bir eşle bağlantısını kesti, diğerleri bir istisna attı ve yeniden başladı” sözlerinde bulundu.

Cardano (ADA) 2023 İçin İyi Bir Yatırım Mı?

Anlık bir bozulmaya rağmen, Cardano ağı dış müdahale olmaksızın düzeldi. Gönderide açıklandığı gibi, “bu tür geçici sorunlar” node tasarımında ve fikir birliğinde dikkate alındı ​​ve “sistemler tam olarak beklendiği gibi davrandı.” 8300569 ve 8300570 blokları arasında meydana gelen anormallik sırasında, blok üretiminin devam ettiği ancak birkaç dakika yavaşladığı ve “normal operasyonlar sırasında meydana gelen gecikmelere benzer şekilde etkisinin düşük olduğu” bildirildi.

“Seçilen SPO’ya bağlı olarak çoğu node otomatik olarak kurtarıldı.”

Öte yandan Cardano yetkililerinin bildirilerine göre anormalliğin temel nedeni ve node kopuklukları, yeniden başlatmalar gibi sorunlar halen araştırılıyor. Resmi duyuruda, “Şu anda bu anormal davranışın temel nedenini araştırıyoruz ve düzenli izleme prosedürlerimizin yanı sıra daha fazla günlük kaydı önlemi uyguluyoruz” ifadesi yer aldı.

Node Shark kurucu ortağı kritik detayları Twitter üzerinden bildirdi!

Node Shark’ın kurucu ortağı ve bir Cardano SPO’su olan Tom Stokes, 22 Ocak’ta yaptığı bir gönderide listelenen düğümlerin yarısından fazlasının etkilendiğini bildirdi. Ayrıca, 300’den fazla raporlama düğümü için ağ senkronizasyonunun yüzde 100’den yüzde 40’ın biraz üzerine düştüğünü gösteren bir grafik paylaştı.

Stokes grafiğine göre, ağ senkronizasyonu düşüşten sonra yaklaşık yüzde 87’ye geri döndü, ancak önceki yüzde 100 seviyesine hemen dönmedi. Bir diğer yandan başka bir KPT, 22 Ocak tarihli bir gönderide benzer sorunları Stoke’a bildirdi, ancak “Bazı KPT’ler hiçbir etki görmedi” sözlerinde bulundu ve “Henüz temel bir neden yok” açıklamalarını yaptı. Öte yandan Stoke’un yaptığı son Twitter paylaşımı birçok Cardano yatırımcısının tepkisini çekti.

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Cardano, anlık olarak 0,378131 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku