Bitcoin traderlar’ı 40 bin dolarlık fiyata bahse girebilir

0 3

Kripto türevleri borsası Deribit yatırımcıların önümüzdeki yıl 40 bin dolara kadar potansiyel bir fiyat rallisine bahis yapmalarına izin veren Bitcoin opsiyon sözleşmeleri listeledi.

Skewin bildirdiğine göre; Mart 2021 ve Haziran 2021de sona eren 40 bin dolarlık fiyatındaki opsiyonlar Cuma günü erken saatlerde Deribitte hayata geçti.

Gerçekte yeni sözleşmeler piyasa katılımcılarının Bitcoin üzerinde uzun vadeli bir yükseliş görüşü ifade etmelerine izin verecek.

Yukarıda belirtilen süreler dolmadan önce 40 bin doların üzerinde bir fiyat artışı bekleyen traderlara hitap edecekler.

Opsiyonlar alıcıya belirli bir tarihte veya daha önce önceden belirlenmiş bir fiyattan bir dayanak varlığı satın alma veya satma hakkı veren ancak yükümlülüğü olmayan türev sözleşmelerdir.

Yeni sözleşmeler artan kurumsal katılım ve ana akım benimseme nedeniyle yükseliş beklentilerinin yüksek olduğu bir zamanda geliyor.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto opsiyon borsası olan Deribit bugün şu ana kadar 40 bin dolarlık opsiyonlar için herhangi bir aktivite kaydetmedi.

Bitcoin şu anda 13 bin 290 dolardan işlem görüyor ve yılbaşından bugüne yüzde 85lik bir kazancı temsil ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku