Ethereum’un dörtte biri kripto para borsalarında tutuluyor

0 2

Analitik platformu ViewBasee göre Ether’in (ETH) dolaşımdaki arzının neredeyse dörtte biri kripto para birimi borsalarında tutuluyor.

Web sitesi 26768260 ETHnin borsalarda olduğunu ve 103 milyar dolar değerinde yüzde 236ya eşit olduğunu gösteriyor. Bu tokenlerin yaklaşık 26 milyonu 10 merkezi borsa tarafından tutuluyor ve Coinbase tek başına 8.521.807 ETH – arzın% 75i üzerinde oturuyor.

Ethereum borsalarda tutulan token yüzdesi açısından Bitcoinin (BTC) millerce ilerisinde. Bitcoin borsalarda tutulan dolaşımdaki arzının yüzde 8.1ine sahiptir.

Bu ayın başlarında Cryptocurrency istatistikçisi Willy Woo borsalarda tutulan token sayısı düştüğünde “bu kripto paraları piyasalardan alıp soğuk depoya taşımak için yeni alıcıların geldiğinin bir işareti” olduğuna inandığını söyledi. Bu nedenle borsalarda tutulan BTCnin nispeten düşük payı Wooya göre “makro yükseliş”.

Kripto veri toplayıcı Glassnodea göre borsalarda tutulan Bitcoin sayısı neredeyse tüm yıl boyunca önemli ölçüde azaldı ve Şubat ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 297 milyon BTCden dün 26 milyonun altına düştü.

Glassnode ayrıca Bitcoin için günlük yeni adres sayısı yaklaşık 480.000 olan Bitcoin için yükseliş sinyalleri gösteriyor – her gün 80.000den az yeni adrese sahip olan Etherin altı katı.

Ayrıca hem Bitcoin hem de Ether için yedi günlük hareketli ortalama döviz net akış hacminin Ağustos başından bu yana negatif olduğu dikkat çekiyor. Net akış hacmi borsalara gönderilen token sayısı eksi kaldırılan miktardır. Bu Etherin diğer kripto paralara kıyasla borsalarda tutulan madeni para yüzdesinin yüksek olmasına rağmen genel duyarlılığın son birkaç ayda yükseliş eğilimine doğru ilerlediğini gösteriyor.

Glassnode ViewBase ile borsalarda tutulan madeni para yüzdesinin aynısını yansıtmaz. Glassnodea göre borsalarda 166 milyondan az ETH (% 147) ve neredeyse 26 milyon BTC (% 14) var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku