Bitcoin Toparlanma Çabasında: İşte Zincir Üstü Veriler ve Analist Görüşü

387
Bitcoin (BTC) 15 Kasım’dan bu yana yüzde10 düştü. BTC, birkaç teknik engelle karşı karşıya kalsa da, zincir üstü veriler ve analistler düzeltmenin kısa süreceğine inanıyor.

 Zincir üstü analistler ve 30 günlük MVRV metriği, toparlanmaya işaret ediyor

 Bitcoin, psikolojik destek seviyesi olan 60 bin doların altına düştü ve yatay yönde bir fiyat hareketi izliyor. Bununla birlikte, veriler son düzeltmenin kısa ömürlü olabileceğini gösterdiğinden, analistler Bitcoin fiyatında iyimserliklerini sürdürmeye devam ediyor. CryptoQuant analisti Jan Wuestenfeld’e göre, kripto para fiyatlarındaki son düşüş, aşırı kaldıracın “ortadan kaldırılması” ile ilgili görünüyor. Wuestenfeld, zincir üstü temeller değişmediği sürece, BTC fiyatının orta vadeli görünümünün yükselmeye devam ettiğini de sözlerine ekledi.

 

Delphi Digital analisti Joo Kian da benzer bir görüş ortaya koydu ve fiyatlar düştüğü için kaldıraçlı trader’ların tasfiye kurbanları olduğunu belirtiyor. Bitcoin fiyatı düşmeden önce çoğu işlem çifti için açık pozisyonun en yüksek seviyelerde olduğunu ekledi. Kian ayrıca aşırı kaldıraçtan kurtulmanın uzun vadede piyasalar için sağlıklı olduğunu vurguladı. Ancak, fiyatın toparlanmasının biraz zaman alabileceği konusunda uyardı. Ek olarak, son 30 gün içinde BTC alan tüm adreslerin gerçekleşmemiş kar/zararını gösteren Bitcoin 30 günlük MVRV metriği, önde gelen kripto para biriminin değerinin düşük olduğunu ve bir toparlanabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin fiyat analizi: kritik destek ve direnç noktaları

 Bitcoin, boğalar bir geri dönüş planlamadan önce çoklu destek seviyelerinin güvenilirliğini test ediyor.   12 saatlik grafikteki paralel kanal modeli, Bitcoin fiyatının yakın vadede konsolidasyonda sıkışıp kalabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, ek satış baskısı ortaya çıkarsa, BTC 58.435 dolara düşebilir. Yukarıda belirtilen desteğin tutulmaması durumunda ise, lider kripto para birimi 28 Ekim’in en düşük seviyesi olan 57.807 dolara düşebilir.

 

Bitcoin fiyatı paralel kanalın alt trend çizgisinin üzerinde kalmayı başarırsa, BTC ivmesinde yukarı yönlü bir artış görebilir. Bununla birlikte, Bitcoin, teknik modelin üst sınırındaki iyimser hedefe ulaşmadan önce birden fazla engelle karşı karşıya kalabilir. BTC fiyatı için ilk engel 17 Ekim’in yüksek seviyesi olan 61.750 dolarda, ardından 50 on iki saatlik SMA’da 62.608 dolarda. Daha büyük beklentiler 22 Ekim’in yükseği 63.698 doları, ardından 21 on iki saatlik SMA’yı 64.106 doları işaret ediyor. Daha fazla kripto para haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebiliersiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku