Teknik Analiste Göre Bu Altcoin Solana’dan Daha İyi Bir Tercih!

1.036
Solana (SOL), lider altcoin Ethereum (ETH)’un en büyük rakiplerinden biri olarak dikkatleri üzerine çekti. Sene başından bu yana el ettiği şaşırtıcı artış oranı ile SOL, ilk 5’e girmeyi başararak Ethereum’u yakından takip ediyor.

 

 Neden Ethereum daha mantıklı bir yatırım?

Solana (SOL), son zamanlarda, 260 doları geçerek  sağlam bir yükseliş gerçekleştirdi. Bununla birlikte, bazı temel faktörler, bu noktada lider altcoin  Ethereum (ETH) satın almanın yatırımcılar için Solana (SOL) satın almaktan daha mantıklı olabileceğini gösteriyor. Son üç aylık grafiğe bakarsak, SOL fiyatı ETH’yi yakından takip etti. Ancak SOL’un yükselişi çok daha hızlı oldu.

 

Ancak, “gelir”e, yani protokole ve madencilere/ ödenen ücretlere bakarsak, Ethereum, Solana’yı büyük bir farkla geride bırakmış gibi görünüyor. Ethereum’un başlangıcından bu yana kümülatif geliri 8.8 milyar dolar, Solana’nınki ise 500 kat daha az, yani 16.4 milyon dolar. Ancak, Ethereum’un çok daha köklü bir proje olduğunu göz önünde bulundurarak, bu karşılaştırma adil olmayabilir.

Lider altcoin ETH’nin avantajları

Haftalık grafiğe de bir göz atarsak, Ethereum’un 471 milyon dolar geliri varken Solana’nın 1.6 milyon dolar geliri var. Açıkçası, Ethereum büyük bir farkla kazanan taraf olarak ortaya çıkıyor. Bu nedenle, piyasa değeri/gelirinin katları bazında SOL, bu aşamada satın almak için Ethereum’dan daha pahalı görünüyor. Solana (SOL) şu anda 1500x katlarında işlem görürken, Ethereum (ETH) 25 kat katlarında işlem görüyor. Analist Jefferey Zheng, “Bu durum, SOL’un, kullanım açısından şu anda bulunduğu yere göre bakarsak, fiyat aşırı derecede hızlı arttı ve bu endişe verici.” ifadesini kullandı. Lider altcoin Ethereum’daki yüksek gas ücreti, Solana’yı Ethereum’a tercih eden yeni geliştiriciler için önemli bir etken oldu. Uzmanların endişelendiği nokta, Solana’nın yükselişinin sebebinin Ethereum ile alakalı olması .

 

Lider altcoin Ethereum (ETH), 4800 dolar ile geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasından bu yana yaklaşık yüzde15 oranında değer kaybetti. ETH fiyatı, baskı altına girmesine rağmen, ETH balinaları boş durmuyor. Eski Goldman Sachs hedge fon yöneticisi ve kripto para analisti Raoul Pal, Ethereum için oldukça iyimser bir tablo öngörünüyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi,  Raoul Pal, önümüzdeki altı hafta boyunca yani yıl sonuna kadar ETH fiyatında yüzde 300 gibi şaşırtıcı bir fiyat artışı bekliyor. Yönetici, ”2017’deki bu ETH’ grafiğini gösteriyorum. Bu benim Bloomberg’deki sunumum. Bu fiyat hareketinden sonra ne oldu? yüzde 300 ralli.” ifadesini kullandı.

 

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku