Cardano (ADA) Bir Kilometre Taşını Daha Geride Bıraktı!

78
Cardano (ADA) topluluğunun Twitter hesabı tarafından yayınlanan yakın tarihli bir güncellemeye göre, Cardano ağı, üç milyon cüzdanı aşarak önemli dönüm noktasına ulaştı.

 

Kraken: Günlük 11 binden fazla cüzdan oluşturuluyor

Cardano, geçen Mayıs ayında bir milyon cüzdanı aşmıştı. Kraken tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, günlük 11 binden fazla cüzdan oluşturuluyor. Ağ geçen yıl yüzde 1.348 büyüdü. Bllockchain sisteminde’ yıllık yüzde 870’lik bir artışı temsil eden bir milyondan fazla  cüzdan var. Ocak 2021 itibariyle, 112.469’u devredilen cüzdan olmak üzere  yalnızca 203.519 cüzdan vardı. ADA geçen Eylül ayında akıllı sözleşmeleri başlatmış olsa da, hala çok az merkeziyetsiz uygulama var. Geliştiricilerin genişletilmiş ”Harcanmamış İşlem Çıktısı” modeline (eUTXO) uyum sağlama ihtiyacı, nispeten yavaş ilerlemenin ana nedenidir. Bununla birlikte, Cardano tabanlı DEX SundaeSwap geçen ay ana ağda yayına girdi ve bir dizi başka dApp başlatılmayı bekliyor.

KriptoArena.com tarafından bildirildiği üzere Cardano, Ocak ayı başlarında günlük işlem hacmiyle Ethereum’u geçti. Sonuç olarak, ağdaki tıkanıklık yüzde 90’ı aştı ve bu da ağı önemli ölçüde yavaşlattı. ADA geliştiricileri şu anda Blockchain gelişiminin “Basho” döneminde çeşitli ölçeklendirme çözümlerini uygulamak için çalışıyor. Kraken raporu, ADA’nın fiyat hareketi ile ağın büyümesi arasında güçlü bir korelasyon olduğuna işaret ediyor. Bu nedenle, yeni güncellemeelr ve uygulamalar,fiyata yeniden ivme kazandırabilir.

 

Devasa talep: Cardano (ADA)’nun ivme kazanması bekleniyor

Cardano’daki güncellemeler, ağın kapasitesini ve verimini artırıyor. Bu gelişme, balina cüzdanlarında yüzde 15 binlik bir artışla Cardano’ya olan talepte ani bir artışa neden oldu.Cardano ağının geliştiricisi olan Input Output Hong Kong, ekosistem için yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Bu güncelleme, ağdaki işlemlerin verimini artıracak ve kapasiteyi artıracak. Kapasitedeki yüzde 11’lik artış ve işlem başına daha yüksek bellek birimi, Cardano’nun “gerçek dünyadaki kullanımları” performansını iyileştirecek. Güncelleme, 4 Şubat 2022’de ADA ana ağında yayınlanacak. Kripto veri platformu IntoTheBlock’tan alınan verilere dayanarak, Aralık 2021’den bu yana 10 bin ila 1 milyon ADA arasında tutan ADA cüzdanlarının sayısında yüzde 15 binlik bir artış var.

Cardano (ADA) Tutulamıyor: Bir Sonraki Hedef Ne?

 Trader’lardan gelen yoğun taleple birlikte Cardano balinalarının sayısındaki artış, altcoin fiyatı için bir yükseliş hareketini tetikleyecek. Analistler, bu kadar devasa bir talebin ADA fiyatının düşmesini engelelyeceğine inanıyor. Bir kripto analisti ve rader olan ”ali_charts”, ADA fiyatının 341.500 adresten istikrarlı destek ve talep bulduğunu ve altcoinin daha da düşmesini engelleyebileceği görüşünde. FXStreet analistleri, Cardano fiyat trendini değerlendirdi. Analistler, altcoin fiyatının büyük bir yükselme potansiyeline sahip olduğunu ve bir toparlanmaya hazırlandığını kaydetti.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku