BITCOIN TEMMUZ 2018 DEN BU YANA BİR İLKE İMZA MI ATACAK?

0 0

Temmuz 2018’den bu yana ilk kez Bitcoin (BTC) aylık olarak ilk yeşil mumunu kaydetti. Olumlu bir ay manasına gelen bu durum eğer gerçekleşirse Temmuz 2018’den bu yana bir ilk yaşanacak.

Kripto para birimi yatırımcısı Josh Rager’e göre eğer Bitcoin’in fiyatı Şubat ayı sonuna kadar 3.414 $ ın üzerinde kalıyorsa BTC aylık yeşil bir mum oluşturacak. Aksi takdirde kırmızı mumların aylık eğilimi devam edecek.”

Geçtiğimiz iki ay içinde 12 ayın en düşük seviyesi 3122 $ da gerilediğinden beri Bitcoin % 16 artışla 3746 $ a yükselmiş durumda.

Bitcoin direnç seviyelerini test edebilecek mi?

BTC 11 Ocak 2019’dan bu yana 3300$ – 3700$ arasına sıkışmış durumda. Önemli destek ve direnç seviyelerinin altında veya üstünde herhangi bir büyük fiyat hareketi başlatamıyor. BTCnin yakın vadeli fiyat eğiliminin tahmini analistler tarafından kullanılan zaman çerçevesine bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir.

Genel olarak araştırmacılar BTC’nin 2019’un ikinci yarısında toparlanmaya başlamasını beklerken hem temel hem de teknik göstergelerin güçlü bir ara dönem rallisine işaret etmesi beklenmektedir.
Kripto para piyasasının kısa vadeli durumunu düşündüğümüzde ise genel hissiyat ayı yönünde.

Eski bir IMF ekonomisti olan Mark Dow BTCnin 5.000 ve 6.000 $ lık kilit direnç seviyelerinden ayrılmadığı sürece düşük fiyat aralığında bir kan banyosuna açık olduğunu söyledi.

Eğer Bitcoin önümüzdeki iki hafta içinde ilk yeşil aylık mum kaybederse kripto para birimi piyasası üzerindeki baskıyı hafifletebilir ve potansiyel olarak kritik direnç seviyelerini test edebilecek bir hareketi teşvik edebilir.
Alternatif bir senaryoda Bitcoin birkaç hafta daha 3500$ – 3700$ aralığında tutunur ve istikrarlı bir duruş sergiler.

BTC çıkmazdayken alternatif kripto paralar hareketlenmiş durumda

Tarihsel olarak baktığımızda Bitcoin ve diğer büyük kripto paralar uzun süreli yanal hareket sergilediğinde diğer token’lar da yukarı yönlü hareket etme eğilimindeydi.

Örneğin Binance Coin (BNB) Binancein güçlü mali raporlarını takiben iki haftadan az bir sürede fiyatlarda% 52lik bir artışla 6 $ dan 9.16 $ a bir artış kaydetti. Alternatif kripto paralar ve Ethereum tabanlı token’lar geçtiğimiz hafta dolar ve BTC karşısında büyük kazançlar elde etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku