8 MADENCİLİK UYGULAMASI MICROSOFT MAĞAZASINDAN KALDIRILDI

0 0

Siber güvenlik firması Symantec’in bazı yazılımların içerisinde Monero kripto para biriminin madenciliğinin yapılmasını sağlayan kod bulması sonrası toplamda sekiz adet Windows 10 uygulamasını kendi resmi uygulama mağazasından kaldırdı.

Symantec uygulamaları Microsofta bildirdiğini ve ardından bunların kaldırıldığını söyledi. Uygulamaların tümü Microsoft Mağazasına uygulama indirmelerini kısıtlayan Windows 10 S Modu da dahil olmak üzere Windows 10da çalıştı.
Microsoft Store bünyesinde en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinde yer alan uygulamaların içerisinde ”bilgisayar ve pil optimizasyon rehberi internet arama internet tarayıcıları ve video izleme ile indirme” özelliklerinin yer aldığı biliniyor. Symantec konu hakkında;

Toplamda aynı riskli davranışı paylaşan bu geliştiricilerin sekiz uygulamasını keşfettik. Daha fazla araştırmanın ardından tüm bu uygulamaların aynı kişi veya grup tarafından geliştirildiğine inanıyoruz açıklamasını yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku