Bitcoin, tarihindeki en yüksek balina popülasyonunu kaydetti

0 1

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre en az 1.000 BTCyi (18.9 milyon Dolar) tutan Bitcoin balinalarının sayısı 2016dan bu yana ilk kez tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Balinalar BTC şu anki zirvesi olan 19.666 Dolara yaklaştıktan sonra bir kez daha 2.000 adresi aştı.

Bitcoin whales

Bitcoin balinaları gücü elinde bulunduruyor

Daha fazla Bitcoin biriktiren sahipler tipik olarak 2016da olan yeni bir yükseliş döngüsünün başlangıcını işaret ediyor.

Santiment verileri 1.000 BTCye sahip cüzdanların hala 19.000 Dolar seviyesinin üzerinde biriktikleri göz önüne alındığında en güçlü ellere sahip olma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Bu arada 1 BTCden daha az olan BTC sahipleri 13.000 Dolar seviyesinde kar elde etmeye başlıyor bu nedenle muhtemelen Bitcoinin rallisini kaçırıyor.

U. Today tarafından bildirildiği gibi balinalar şu anda BTC arzındaki aslan payını kontrol ediyor ve bu da kripto para biriminin bazı destekçileri arasında bile merkezileşme kaygılarını yükseltiyor.

Bitcoin şimdiye kadarki en yüksek ikinci haftalık kapanışını yapmak üzere görünüyor.

Blokta yeni balinalar

Hedge fonu Pantera Capitale göre ödeme devleri PayPal ve Square Bitcoinin yeni çıkarılmış coinlerin yaklaşık yüzde 70ini absorbe eden blokta yeni Bitcoin balinaları olarak ortaya çıktı.

Bununla birlikte şu anda yüzde 4.01 olan kurumsal hazinelerde 842.351den fazla BTC tutuluyor.

Analistler bu arz krizinin Bitcoinin şu anda 2017nin en yüksek seviyesine yakın işlem görmesinin ana nedenlerinden biri olduğu konusunda hemfikir görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku