Bitcoin talebinin gelecekte artacağına dair 5 neden

0 0

Bitcoin son yükselişiyle yaklaşık bir yıl içinde ilk kez 11 bin doları aştı. Hareket BTCyi önemli bir teknik direncin ötesine taşıdı ve sektördeki duyarlılığı önemli ölçüde artırdı.

Yine de şüpheciler var. Avrupa Pasifik Başkenti CEOsu ve önemli bir altın boğası olan Peter Schiff BTCnin 10 bin doların üzerine çıkmasıyla şunları yazdı:

“Son üç kereden ikisisinde Bitcoin 2019 yılının Ekim ayında 10 bin doların üzerine çıktı ve 2020 Şubatında yakında sırasıyla yüzde 38 ve yüzde 63 düştü. Son kez Bitcoin 10 bin doların üzerine çıktı ve sadece yüzde 15 düştü. Bugün yine 10 bindoların üzerinde. Bir sonraki damla ne kadar büyük olacak?”

Ancak 2 trilyon dolarlık bir Wall Street varlık yöneticisi ve finansal hizmetler şirketi olan Fidelity Investmentsın kripto varlık kolu BTCye olan talebin orta ve uzun vadede artacağını belirten bir rapor yayınladı.

Fidelity Investments: Bitcoin talebi uzun vadede neden artacak

“Bitcoin Yatırım Tezi: İstekli Bir Değer Deposu” başlıklı raporda Fidelity Digital Assets BTCnin benimsenmesine neden olabilecek beş etken tespit etti.

Bunlar;

1-Pandeminin ekonomik etkileri tarafından tetiklenen parasal ve mali teşvikte bir artış yatırımcıları “potansiyel enflasyona veya düşük faiz oranlarına karşı koruma olarak ancak önemli büyüme potansiyeli olan bitcoin ile yeni bir tür sabit arz varlığına yöneltir”.

2-Ekonomik ve politik eğilimlerin teşvik ettiği küreselleşme karşıtlığı küresel tedarik zincirleri çöktükçe enflasyon yaratabilir. Bitcoin bu trendden yararlanıyor.

3-Milyarder bir fon yöneticisi olan Paul Tudor Jones Bitcoin aldığını belirtti.

4-Hiperenflasyon görmesek bile Bitcoin’in yavaş yavaş şişen fiat para birimlerine kıyasla zenginliği uzun süre depolayabilme yeteneği var be bu gerçekten cezbedici.

5-Dünya yaşlı nüfustan genç nesillere doğru “büyük bir servet transferi” yapıyor. Zenginlikteki bu değişim doğal olarak Bitcoini destekleyecek nitelikte çünkü yeni nesil kripto hakkında daha fazla bilgiye sahip ve gelecekte daha da çok yatırım yapacak. 

Yatırımcılar söylenenleri kabul ediyor

Fidelitynin raporu şirketin öncülük ettiği bir ankete göre kurumsal yatırımcıların yukarıda bahsedilen etkenleri kabul etmeye başladıkça hızla kripto para birimine alıştığını açıkladıktan kısa bir süre sonra yayımlandı.

Bu ankette ankete katılan yatırımcıların yüzde 80ini kripto varlığı ilginç ve cezbedici bulduğu belirtti. Sonuçlara göre dijital varlıkları ilginç kılan şeyler: kripto para biriminin uzun vadeli potansiyelini endüstrinin teknolojik gelişmelerini ve Bitcoin ve diğer altcoinleri diğer varlık sınıflarıyla ilişkilendirilmiyor olması olarak belirtildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku