Vitalik’ten Sonra, XRP Avukatı da Michael Saylor’a Sert Çıktı! İşte Detaylar

400

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un son podcast’inde yaptığı yorumlar, küresel kripto para endüstrisi liderlerinden ve popüler XRP avukatı John Deaton tarafından büyük eleştirilere tutuldu. Hatırlayacağınız üzere Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde de ETH kurucusu Vitalik Buterin tarafından eleştirilere tutulmuştu. İşte detaylar…

XRP avukatı’ndan Michael Saylor’a eleştiri yağmuru!

Twitter üzerinden yorumlarını belirten John Deaton, MicroStrategy CEO’sunun yorumlarının lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dışındaki her şeyin bir menkul kıymet olduğunu ima ettiğini belirtti. Michael Saylor, etik olarak çalışıldığı takdirde ve yasaların farkında olunduğu takdirde, yalnızca BTC ağı üzerine inşa edilebileceğini iddia ediyor. MicroStrategy CEO’su, dolaylı olarak kripto para birimlerinin kalanının menkul kıymetler olduğunu belirtiyor. XRP avukatı, Michael Saylor’un güvenlik analizinin derinden kusurlu olduğunu belirtti:

“Bu, onun ne kadar zeki olduğu düşünüldüğünde şaşırtıcı geliyor. Ancak etikle ilgili ifadesi saçma ve bundan daha iyi olması gerekiyor.”

XRP avukatı, Michael Saylor’un bir Bitcoin maksimalist olduğunu ve bunda bir sorun olmadığını ancak analizinde büyük bir sorun olduğunu ekledi. Bitcoin ve Altcoin’lerin oluşturulmasının ardındaki amacı ayırt etmek adil olur. Ancak eleştiri, aynı zamanda BTC’yi de ima ediyor. Daha önce de kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere bu durum, Michael Saylor’a yapılmış ilk eleştiri değil. Daha öncesinde de belirttiğimiz gibi ETH kurucusu Vitalik Butterin, Michael Saylor’a “tam bir palyaço” sözlerinde de bulunmuştu.

Ripple, büyümeye devam ediyor!

Güncel verilere göre Michael Saylor’un CEO’su olduğu MicroStrategy firması, tam olarak 129.218 adet Bitcoin’e sahip bulunuyor. Başlangıç değeri olarak 3.97 milyar dolar olarak açıklanan değer, anlık olarak 2.99 milyar dolar değerinde bulunuyor. Bir diğer yandan Bitcoin (BTC) geçtiğimiz ay bir miktar toparlanma gördü. Geçtiğimiz bir ay içerisinde yüzde 21 değer kazanan BTC, anlık olarak 22,963.53 dolardan işlem görüyor.

Yıkılmadı, Ayakta! XRP Rallisi Başlıyor mu?

Bir diğer yandan ödeme platformu olan Ripple, uzun bir süredir devam eden yasal sürece rağmen büyümeye devam ediyor. Ripple’ın Talep Üzerine Likidite ile ilgili gerçekleşen satışları sonrası, bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren değerinin 2.12 milyar dolar seviyelerine çıkmasıyla, platformun büyümesi ve benimsenmesinin arttığına işaret edildi. Kripto para piyasalarının popüler altcoin’lerinden biri olan Ripple (XRP), son 30 gün içerisinde yüzde 18 değer kazandı. Son 1 haftalık süreçte ise popüler altcoin XRP yüzde 3.7 değer kazanırken, anlık olarak 0.372489 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku