Bitcoin, son düşüse rağmen patlayıcı bir ralli görmeye devam ediyor

0 1

Bitcoin dün geç saatlerde 9000 doların alt bölgesinde işlem gördüğü için kısa bir zayıflık döneminden sonra 9000 dolar bölgesine geri döndü.

Kripto para birimi dün 9000 doların en düşük seviyesine inmesine neden olan yoğun bir satış baskısı akışına tanık oldu. Bu borsa tarafından görülen selloff ile birlikte geldi.

Alıcıların son düşük seviyelerinde hırslı bir savunma yapabildiklerini ve 9500 dolara doğru iyileşme göstermesi olumlu bir işarettir.

Boğaların kıyaslama kripto para biriminin aylık açıklığını 9.400 dolardan destek seviyesi olarak onaylaması gerekiyor ve bir yatırımcının bir sonraki 11.000 dolarlık hedefine ulaşma durumu mümkün bulunuyor.

Dünkü Keskin Satış Sonrası Bitcoin Ribaunları

Dün Bitcoin günlük 10050 dolar seviyesinden 9000 dolar seviyesine düştü. Bu düşüş büyük hisse senedi endekslerinin çoğu tarafından görülen %5in üzerinde düşüşe yaklaştı.

Ayrıca kriptonun 9700 dolar civarında olduğu uzun süredir devam eden konsolidasyon kanalına düşüş kararı verdi.
Bitcoin şu anda 9470 dolar fiyatından % 3ün altında işlem görüyor.

Analistler bir gecede görülen iyileşmenin boğaların lehine oynayabileceğini belirtiyor çünkü kriptonun aylık açıklığını 9400 dolarda bir destek seviyesi olarak onaylamasına izin verme olasılığı bulunuyor.
Bu gerçekleşirse BTCye büyük ivme sağlayacak.

Popüler bir tüccar ”aylık desteği destekleyin ve tekrar [boğa] hayallerini görelim” dedi.

BTC önümüzdeki haftalarda 11.000 doları görebilir

Bir analist BTCnin bundan sonra gireceği yerde güçlü bir şans olduğunu düşündüğünü belirtti.

“MA50nin üzerindeki BTC günlerini kapatmaya devam ettiğimiz sürece 11.000i görüyorum dedi.

Grafik bu anahtarın MAyı yukarıda tutamama başarısızlığı 8.000 doların aşağısına doğru bir harekete yol açabileceğini gösteriyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku