Bitcoin sihirbazı şubatta ‘29 bin dolar’ dedi… Olabilir mi?

0 0

Anonim 4chan hesabından gelen tahmin Şubat’ta işlerin Bitcoin (BTC) için parlak hale gelmek üzere olduğunu söylüyor.

Nisan’da 5 bin 300 ve Temmuz’da 9 bin 200’e ulaşan Bitcoin fiyatı 4chan kullanıcısına Redditte “Bitcoin sihirbazı” unvanını kazandırdı.

Bununla birlikte sihirbazın 2019 Ekim’e kadar 16 bin dolarlık bir Bitcoin fiyatı tahmini gerçekleşmedi. BTC ayın sonuna doğru 10 bin dolara ulaşmayı başardı ve Binance CEOsu CZ BTCnin kısa süre içinde de olsa aynı fiyat hedefine ulaşabileceğini tahmin etti.

PlusToken skandalı Bitcoin’in 10 bin dolar üzerindeki seyrini sonlandırdığı gibi 6 bin dolar seviyelerine düşmesine neden oldu. O zamandan bu yana BTC 7 bin dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin Sihirbazın Ekim kehaneti yerine gelmese de Şubat 2020 BTCnin 29 bin dolara çıktığını görmek için hala zaman var. 29 bin dolar görülürse bu BTC’yi Temmuz’da BTC 56 bin dolar Kasım’da 87 bin dolara götürecek bir rallinin başlangıcı olabilir.

Yukarıda belirtilen tahminlerin yanı sıra Bitcoin’in piyasa değerlemesinin 1.5 trilyon dolar ve BTC’nin hâkimiyetinin gelecekte yüzde 40-46 olacağı varsayılıyor.

Olabilir mi?

Popüler Bitcoin analisti Josh Rager 2019daki son tweetinde son on yılda Bitcoinin kaydettiği muazzam büyümeye dikkat çekti. Ayrıca Bitcoin fiyatının bir önceki yıla göre yüzde 90-95 değer kazandığını belirtti. 

Bitcoin Sihirbazının Şubat’a kadar 29 bin dolarlık tahmini ile Temmuz ve Kasım tahminleriı büyük olasılıkla gerçekleşmeyecek. Çünkü Bitcoin yüksek seviyede tahmin edilemeyen bir piyasa. Ve Bitcoin geçmişi belirli bir süre dirençli kazançlardan ancak kayıpların ortaya çıktığı çok daha fazla zaman diliminden oluşuyor.

Bitcoin fiyatında gerilemeler ve yükselişler olacaktır ancak şu andan itibaren bir ayda ulaşılacak 29 bin dolarlık bir fiyat Bitcoinin yüzde 400 sıçramasını gerektirecek ve  bu mevcut piyasa senaryosunda pek mümkün görünmüyor.

Bitcoinist’teki habere göre analist Benjamin Cowen toplam kripto para birimi piyasa değerinin 2023’e kadar 11 trilyon dolarlık bir değere ulaşabileceğini bildirdi.

Bu projeksiyona dayanarak Bitcoin’in piyasa değeri 2.7 trilyon dolar yüzde 23lük bir hakimiyetle fiyatı da 141 bin dolar oluyor. Aşırı iyimser bir hipotezden başka bir şey olmasa da piyasanın fiyat örüntülerine dayanarak nasıl değişebileceği konusunda kabaca bir sonuç çıkarılabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku