Bitcoin milyoneri Gana daki bir okula uzaydan kripto para gönderdi

0 2

20 yaşındaki lise terk Bitcoin milyoneri Erik Finman 4 Kasım 2019da Gana Büyük Accra Bölgesindeki bir okula “uzaydan” kripto para gönderdi.

“crypto space drop” kripto para biriminin uydu aracılığıyla Dünya üzerindeki bir antene gönderilebildiği bir süreç. Bu özel gönderim için NASAnın Nano Uydular projesinin (Educational Launch of Nanosatellites – ELaNa) bir parçası olan Project Da Vinci adlı kripto para birimi cüzdanına sahip bir uydu kullanıldı.
Eric bu etkinliğin temel amacının yetersiz altyapı yetersiz para altyapısı yetersiz finansal altyapıya sahip en uzak yerlerin bile kripto para birimlerinden faydalanabileceğini göstermek olduğunu belirtti.

Gana Büyük Accra Bölgesi’nde Korle Gonnodaki St. Mary Okulu adına kripto gönderisini Kwame Asante adlı kişi aldı. Asante kripto para birimini alabilmek için bir anten yaptı. Daha sonra kripto para birimini nakite çevirdi ve okul müdürüne teslim etti.

St. Mary okulu gelen parayı okula sıra gibi temel malzemeler almak için kullandı. St. Mary Okulu’na gönderilen bin dolar değerindeki kripto para Aralık 2018de başlatılan projenin Afrikaya ilk kripto gönderimiydi.

Da Vinci projesi Finman liderliğindeki gençler tarafından başlatıldı. Kripto para cüzdanı içeren uydu ELaNa programının bir parçası olarak çalışıyor… ELaNa NASAnın STEM öğrencilerinin benzersiz kullanım durumları olan küçük uydular kullanmasına izin veren bir program…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku