Bitcoin, senato onayladığı takdirde, yeni ABD teşvik yasasından yararlanabilecek

0 0

ABD teşvik paketi ile Bitcoin satın alan Amerikalılar senatonun yeni yasayı onaylamaları ile birlikte daha fazla alım gerçekleştirebilecek.

Bitcoin 1.200 Dolarlık yeni bir ABD teşvik teklifinden yararlanabilecek. Senato bireysel kontrolleri desteklemediği için zayıf bir teşvik tasarısını reddetti.

Cointelegraph tarafından hazırlanan bir rapora göre senato büyük olasılıkla Eylül ayı sonuna kadar doğrudan ödemeleri içeren bir tasarıyı imzalayacak. Faturayı doğrudan ödemeler dahil edilmeden onaylamaları durumunda hisse senetleri ve Bitcoinin etkilenme olasılığı yüksek görünüyor.

ABDnin Bitcoin için yeni teşvik teklifinin faydaları

Amerikalıların teşvik paketini nasıl harcayabileceğine dair herhangi bir kısıtlama olmadığından bazıları hisse senetlerine ve kriptoya yatırım yapmak için önceki ödemeyi kullandı.

Yazılım ve Veri Toplama Şirketi olan Envestnet Yodlee Mayıs ayında birçok Amerikalının teşvik kontrolleriyle hisse senetlerine yatırım yaptığını açıkladı.

Yodlee Başkanı Bill Parsons “Pandemi sebebiyle paralarıyla yeniden ilgilenen insanlar arasında açıkça bir bağlantı söz konusu” dedi.

Benzer şekilde Amerikalılar kripto para birimini satın almak için çeklerini de kullandılar. Buna ek olarak Coinbase CEOsu Brian Armstrong kripto yatırımını destekleyen bir tweet yayınladı. Tweete göre 1.200 Dolar değerinde mevduat yüzdesi son zamanlarda dört kattan fazla bir sıçrama yaşadı. Mevduatlardaki artış bu para kaynağını gösteren uyarıcı kontrol miktarı ile çakışıyor. Yeni teşvik ödemelerinin onaylanması üzerine mevduatlar arttıkça genel kripto piyasasında da yükselme görülmesi söz konusudur.

Bundan önce Cumhuriyetçi Parti teşvik planının ikinci turunun ayrıntılarını açıkladı. İkinci turda bireyler için 1.200 Dolarlık ödeme çekleri ve her çift için 2.400 Dolarlık ödeme çekleri devam edecek.

ABD Başkanı Donald Trump Mart ayı sonunda Amerikalılar için 1.200 Dolarlık bir teşvik paketi imzaladı. İlk ödeme doğrudan uygun vatandaşların hesaplarına yatırıldı.

Senato 1.200 Dolarlık çekler olmadan teşviği reddetti

Pandemi ile ilgili olarak bir süredir demokratlar ve cumhuriyetçiler arasında tartışmalar devam ediyor. Senato yeni bir koronavirüs teşvik yasasına onay vermedi. Cumhuriyetçiler ve tüm Demokratlar 52-47 oylamada buna karşı çıktı. Yasanın onayı için ise toplam 60 oy gerekti.

Son birkaç ay içinde bankalar teşvik için yüksek talebi kaldıramadı. Birçok Amerikalının teşvik ödemeleri için hesaplarını defalarca kontrol etmesi sebebiyle 15 Nisanda ABD bankaları çevrimiçi platformlarında büyük kesintiler yaşadı. Bu bankalar arasında ABD Bankası (NYSE: USB) PNC (NYSE: PNC) ve Fifth Third Bank (NASDAQ: FITB) yer alıyor.

Ekonomistler ABD hükümetinin yeni bir doğrudan ödeme turuna devam etmesi gerektiğine inanıyor.

CNBC ile konuşan ekonomik güvenlik projesinin eş başkanı Natalie Foster “Doğrudan kontroller Amerikan ailelerini desteklemenin en etkili ve en hızlı yoludur. Son altı ay içinde 1.200 Dolarlık bir ödeme aldık bu yeterli değil” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku