Bitcoin satın almanın zamanı geldi mi?

0 0

25 kat daha yüksek piyasa değerine sahip 250 bin dolarlık Bitcoinin fiyatı daha büyük mali otoritelerin dikkatini çekecektir.

Mike Novogratz Bitcoinin benimsenmesinin erken aşamalarda olduğunu ve iyi bir satın alma fırsatı sunduğunu söylüyor.

Kripto topluluğunda sürekli bir endişe Bitcoinin küresel otoritelerden maruz kalabileceği olası misillemedir. Bununla birlikte birkaç uzman kripto para biriminin hala gelişimin erken bir aşamasında olduğuna inanıyor. Bu nedenle böyle bir şey olmadan önce belirli hedeflere ulaşması gerekiyor.

Ciphrexin kurucu ortağı ve CEOsu Eric Lombrozo ile yaptığı bir sohbette küresel makro piyasası uzmanı Dan Tapiero Bitcoinin piyasa değerinin makro otoriteler için hala çok küçük olduğunu söyledi. Bu nedenle kripto para biriminin 250 bin dolarlık bir fiyata ve mevcut 200 milyar dolardan 25 kat daha yüksek bir piyasa değerine ulaştığında “güvenli” olacağına inanıyor.

Tapiero bu konuyla ilgili olarak “Altın 12 trilyon dolar ve kimsenin umurunda değil. Bitcoin en az 250 bine kadar açıklığa sahip. Büyük küresel makro otoritelerinin varlığını önemsemeye başlamasından 25 kat önce” dedi…

Buna karşılık eski Goldman Sachs çalışanı Raoul Pal da kabul etti. Pal ayrıca Bitcoinin şu anda “küresel ölçekte alakasız” olduğuna inanıyor. Ancak Pal Bitcoinin piyasa değerinin 200 milyar doların çok üzerinde olması gerektiğine ve Tapiero tarafından önerilen rakam olduğuna inanarak “Evet yüzde 100 katılıyorum. Şu anda küresel bir varlık ölçeğinde alakasız duruyor. Sizin de söylediğiniz gibi 10 trilyon dolar bile çoğu merkez bankasını ilgilendirmiyor. FX piyasası bir günde bunun yarısını işlemektedir. DTCC bir yılda bir katrilyondan fazla bir şeyi temizler ve yerleştirir” şeklinde konuştu…

Tapiero ve Pal geleneksel finansal sistemin nasıl çalıştığını derinlemesine anlayan uzmanlardır. Ayrıca son aylarda Bitcoinin performansı konusunda özellikle iyimserler. Pal bir Bitcoin borsası yatırım fonunun yakında olduğunu bile belirtti.

Bitcoin fiyatı daha fazla benimsenme ile büyüyecek

Öte yandan Bitcoin bull ve yatırımcı Mike Novogratz Bitcoinin fiyatının yükselmediğini çünkü daha fazla insanın onun nasıl çalıştığını anlaması gerektiğini söyledi. Gelişmenin erken bir aşamasında olan yatırımcılar fiyatlardan yararlanabilir. Novogratz konuyu şöyle özetledi:

Herkes zaten BTCyi anlasaydı ve buna inansaydı fiyat çok daha yüksek olurdu. Bu fiyatlarla satın alma fırsatınız benimseme döngüsünün erken aşamalarında olmamızdır.

Novogratz Covid-19 salgınının neden olduğu ekonomik kriz nedeniyle Bitcoinin yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını belirtti. Bitcoin yatırımcısı kripto para biriminin ulaştığı benimsenme seviyesi konusunda da iyimser. Novogratz daha önceki bir tweetinde benimsemenin yavaş olduğunu ancak “sürünün geldiğini” söyledi. Bu yüzden takipçilerine şimdi Bitcoin satın alma zamanının geldiğini yineledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku