Bitcoin altının “kan kardeşi” olma yolunda

0 1

Yakından takip edilen yatırım stratejisti Luke Gromen Bitcoinin altının “kan kardeşi” olma yolunda ilerlediğini ve dünya büyük bir yıkım döneminden geçtiğini söylüyor.

Ekonomik araştırma şirketi Forest for the Trees (FFTT) kurucusu Bitcoin Ne Yaptının yeni bölümünde Bitcoin ve altının ne kadar çok benzer temel yapılara sahip olduğunu açıklıyor.

“Altının teknolojik bir tezahürü olduğunu düşünüyorum. Fiziksel altın nedir? Fiziksel altın sadece harcanan depolanan ve taşınabilir enerjidir. Ve bu etkili bir şekilde Bitcoindir. Tamamen parasal açıdan bakarsanız benim için bu kısım uzun zamandır belirgindi. BTC ve altının parasal dünyada kan kardeş oldukları görülmeye devam ediliyor. “

Gromen her 80 yılda bir büyük bir ayaklanmayı öngören Strauss-Howe kuşak teorisine atıfta bulunarak insanlığın şu anda finansal ve politik sistemlerin yeniden yapılandırılmasına yol açabilecek bir “büyük yıkımın” ortasında olduğuna inanıyor.

“Bence her dört kuşakta bir bu büyük krizlerden geçilen bu nesil teorisi ve sanırım büyük bir yıkımın ortasındayız ve ben bu büyük aksaklıklara neden olan birçok şey olduğunu düşünüyorum. Teknolojinin değişme hızının çok endişe verici olduğunu düşünüyorum. Biz insanlar olarak 10.000 yıllık evrim geçirdik ve olayların doğrusal bir şekilde değiştiğini görmeye alışkınız bu da yaşamlarımızda çok az şey ifade ediyor. Geçtiğimiz 30-40 yıl içinde Moore yasasına tabi olan ve sadece daha hızlı olan bu değişiklikleri gördük.

Büyük resim: Bence kısmen teknolojiye dayalı kısmen de finansal güdümlü olarak yaşadığımız şey temelde bir toplum olarak artık toplumumuzun geniş kesimlerinde tutulamayacak olan vaatler. Bu sadece ABDde değil tüm dünyada olan bir şey. “

Gromen ayrıca dünya ekonomik ve mali belirsizliklerle uğraşırken büyük paralı oyuncuların en iyi kripto para birimine bakmaya başladığını söylüyor.

“Kurumsal düzeyde kesinlikle çok daha fazla ilgi var. Ve sanırım bunun bir kısmını Fidelitynin bir Bitcoin fonu başlattığı son basın bültenlerinde görmeye başlıyorsunuz. Gerçek oyuncular alanda olmakla ilgilenirler.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku