Bitcoin satın alma fırsatı veriyor! Ama…

0 0

Bitcoin temel analizinde bir uzman kripto para biriminin şu anda yükselişte olmasına rağmen ABD Başkanlık Seçimi sona erene kadar işlerin “sarsıntılı” olabileceğini iddia ediyor.

Ancak aynı uzman seçim sonuçlanır sonuçlanmaz lider kripto para biriminin geçmişte olduğu gibi halving sonrası hareketinin bir benzerini bekliyor

Geçmişte Bitcoin halving sonrası boğa piyasası oluştu

Bitcoinin halving sonrası artık aylar geride kaldı ve stoktan akış modelinin kendini kanıtlama ya da uzatma döngüsü teorilerinin kurbanı olma zamanı.

Şimdiye kadar sadece küçük bir örneklem boyutu olmasına rağmen her halving yeni bir yükselişle sonuçlandı. Her Bitcoin halving’i kabaca her dört yılda bir gerçekleşiyor ve madencilerin BTCde aldığı blok ödülü azaltılıyor dolayısıyla piyasaya giren arz da azalıyor.

Bitcoin uzmanı Charles Edwards tarafından geliştirilen modeller kripto para biriminin başka bir inanılmaz yükseliş trendi için hazırlandığını gösteriyor. Analist modelin yatırımcılara varlığın tarihindeki en karlı satın alma sinyallerinden bazılarını sağladığı görüşünde.

Edwards birkaç önemli metriği teknik analiz göstergelerine dönüştürdü. Edwards’ın son tablosunda bu araçları kullanmaktan kaçınmasına rağmen kripto varlığı gerçekten yükselişe sahip olsa da önümüzdeki birkaç ay için önündeki yolun “sert” olabileceğine işaret ediyor.

Edwardsa göre Bitcoinin ilerideki zorlu gidişatının sorumlusu yaklaşan Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimleri.

Geçmiş kripto piyasası döngüleri piyasanın önde gelen varlığının seçime giden yükseliş momentumunu artırdığını ve ardından “sağlam” performansa geçtiğini gösteriyor.

Seçime bağlı belirsizlik ve risk piyasalardan kaldırıldıktan sonra kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseliyor. Bitcoinin sadece kısa on yıldan biraz uzun bir fiyat geçmişine sahip olması nedeniyle bunun gerçekleşmesi için örnek boyutu küçük.

Ama halving de öyle. Hem halving hem de Başkanlık seçimleri her dört yılda bir geliyor ve yakında tarihin tekrarlanıp tekrarlanmayacağı veya bu seçimin ne kadar önemli ve kutuplaştırıcı olduğu için eğer bu zaman Bitcoin için gerçekten farklıysa “netlik” bulacağız.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku