Bitcoin sahiplerini mutlu bir yeni yıl mı bekliyor? İşte analist yorumları!

0 0

Covid krizi yatırımcıların bakış açısını değiştirdikçe Bitcoin üç yılın en yüksek seviyesine sıçradı

Kripto para birimi daha fazla kabul gördükçe Mart ayından bu yana dört kat artışla tüm zamanların rekorunu kırıyor

Yatırımcılar salgın sırasında altın gibi güvenli bir sığınak ararken bitcoin devlet tahvillerinin düşük getirdiği çağda güçlü bir şekilde performans gösterebilen ve giderek büyüyen bir varlık olarak görülüyor. 

Dünyanın en iyi bilinen kripto para birimi olan Bitcoin bugün 18.000 $ a ulaşarak üç yılın en yüksek seviyesine yükseldi ve artan sayıda yatırımcı diğer varlıklara alternatif olarak BTCyi destekledi.

Analistler pandeminin yatırımcıları Bitcoin ve Ethereum Litecoin ve XRP gibi son aylarda değeri artan diğer kripto para birimleri için uzun vadeli görünümü gözden geçirmeye teşvik ettiğini söyledi.

JPMorganda bir analist olan Nikolaos Panigirtzoglou: “Virüs krizi bitcoinin yeniden değerlendirilmesini yayıyor. Burada alternatif para birimi olarak değerine dair yeniden bir değerlendirme var ve altına alternatif olarak görüyor. ” dedi.

Altın ağustos ayında ons başına 2.072 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ancak o zamandan beri 1.885 dolara düştü.

 Merkez bankasının Covid-19 salgınıyla mücadeleye yönelik teşvik tedbirleri dünyanın birçok yerinde faiz oranlarını sıfırın altına düşürdü ve hükümetlere borç vermede çok az getiri bıraktı.

 Bazı yatırımcılar hükümetlerin ekonomilerini güçlendirmelerine olanak tanıyan yeni Covid-19 aşılarının sayısının artmasının ardından enflasyonun önümüzdeki yıl hızla artacağından endişe duyuyorlar.

Yatırımcılar ayrıca Bitcoinin ana akım şirketler tarafından benimsenmesi ve ödeme aracı olarak yaygın kullanıma doğru ilerlemesi beklentilerin artacağını söyledi.

 Geçen ay PayPal ağını Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine açacağını söyledi. PayPalın hareketinden bu yana Bitcoin neredeyse yarı yarıya arttı.

AJ Bellin yatırım direktörü Russ Mold “Kriptonun nihai onayı yiyeceklerinizi onunla satın alıp onunla vergi  verebileceğiniz andır” dedi. “Bu nihai kabul olacaktır.”

Çok varlıklı yatırım platformu eToroda bir analist olan Simon Peters bitcoinin yılın geri kalanında muhtemelen artacağını söyledi.

“17.000 $ lık kritik fiyat dönüm noktasını aştı ve daha yükseğe çıkmaya hazır görünüyor.”

“Kriptonun Noele doğru tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ a ulaşması büyük bir ihtimal.”

Bitcoin en son Aralık 2017de yaklaşık 20.000 $ değerindeydi.

Analist: “Üç yıl sonra kripto endüstrisi konsolide oldu olgunlaştı ve kurumsal yatırımcılar arasında gerçek bir çekişme görüyor. Yatırımcılar sürekli hükümetin teşvikiyle mücadele etmek için Bitcoini enflasyona karşı bir koruma olarak kullanıyor ” dedi.

“Bitcoin sahipleri için mutlu bir Noel mi geliyor? Bekleyip görmemiz gerekecek ama işaretler umut verici görünüyor. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku