Bitcoin rezerv para olursa fiyatı ne olur?

0 5

Bitcoin geleneksel varlıklara göre çok yeni olsa da yeniliğin getirdiği belirsizliklere rağmen bazı finansal analistler ve yazarlar ilk kripto para biriminin önünde sonunda dünyanın rezerv para birimi olmasını bekliyor.

E-ticaret şirketi BuildDirect CEOsu ve finansal yazar Jeff Booth Keizer Report’a verdiği mülakatta Bitcoinin dünya rezerv para birimi için muhtemel bir aday olduğunu söyledi.

Booth Bitcoinin dünyanın rezerv para birimi haline geleceği veya en azından bu statüye yaklaşacak kadar büyüyeceği senaryosunu ilk dile getiren kişi değil.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Tanınmış finansal analist ve yazar Preston Pysh fiat para sisteminin “kırılmaya” hazır olduğunu açıkladı. Pysh “kırılma” ile ya sistemde çok fazla para etkili olduğu için tam bir “sosyal huzursuzluk” yaşayan dünya ya da “eski paraya olan inancını kaybettikçe“ farklı bir para biçimine doğal geçiş” yapan dünyayı kastediyor.

Pysh Bitcoin için “hükümetlerin hiçbirinin istemediği bir seçenek ama aynı zamanda kolayca durduramadıkları bir çözüm” tanımını yapıyor.

Goldman Sachs hedge fon pazarlama eski başkanı Raoul Pal da benzer fikirde. Pal güvenilir ve doğrulanmış dijital değerin finansal ve muhasebe sisteminde ana aktör olmasının an meselesi olduğunu savundu.

BTCNİN FİYATI NEREYE TAŞINABİLİR?

Peki Bitcoinin rezerv para olduğu bir dünyada bir BTCnin fiyatı ne olabilir?

Cevaba etki edebilecek çok sayıda makroekonomik ve jeopolitik faktör var.

Raoul Pal Bitcoinin gelecekteki finansal sistemin temeli ve köşe taşı haline geldiği düşüncesine dayanarak önümüzdeki piyasa döngülerinde 10 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmasının mümkün olduğunu düşünüyor.

10 trilyon dolarlık bir piyasa BTC başına yaklaşık 500 bin dolara karşılık geliyor. Bu da 9 bin Dolar seviyelerindeki mevcut fiyattan yüzde 5.200 ralli anlamına geliyor.

Altının şu anda 10 trilyon dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku