Bitcoin piyasasında ufukta satış görünüyor… İşte 3 nedeni…  

0 1

Bitcoin 16 bin dolarlık seviyenin üzerine iki kez dokundu ve yine de bu seviyedeki bir kırılmayı veya direnci sürdürmek için mücadeleye hala devam ediyor. Peki bu ne anlama geliyor? Bunun piyasadaki boğaların zayıf ve ayılar tarafından dizginlenmeye hazır olduğunu gösterdiğini iddia edebiliriz.

Evet dizginlenmeye hazır. Ne de olsa piyasanın ayıları Bitcoinin 16 saat içinde 900 $ düştüğü 1 Eylülden bu yana bir ziyafet çekmedi. Benzer bir düşüş 3 Eylülde de gerçekleşti ve Bitcoinin değeri 12 saatte 1.489 dolar düştü. Bahsi geçen ayılar Bitcoini bir haftadan kısa bir süre içinde 12.000 dolardan 9.990 dolara düşürdü.

Uzun kırmızı bir mum görmeyeli oldukça uzun bir zaman olduğundan çok yakında bir tane görebiliriz.

Neden 1

Borsa Balina oranı: Crypto Quante göre borsa balina oranı geçmişte tanık olunan düşüş arasında yaygın olan % 85e ulaştı. Örneğin Mart 2020 ve Kasım 2019da fiyat düşüşlerinin olduğu durum buydu.

Neden 2

Piyasanın balinalarıyla ilgili başka bir ölçüm de balinaların Kasım başından bu yana deli gibi biriktiğini ve 1 Kasımdan bu yana ortalama 12.000 ila 15.000 ABD Doları biriktiğini gösteriyor.

Gelecek çok belirsiz olduğundan özellikle Bitcoin 16.000 $ seviyesini bir kez değil iki kez geçemediğinden şimdi kar almaya başlamak için iyi bir zaman olabilir.

Neden 3

Üçüncü neden yakın zamanda bir düşüşün meydana geleceğini çok daha kabul edilebilir kılıyor. Aralık 2018de 2017nin üstünden başlayarak en alta doğru bir Fibonacci uzantısı çizersek fiyatın % 786 -Fibonacci seviyesine ulaştığını görebiliriz.

Bitcoine% 50 seviyesinin neden olduğu direnci görebiliyoruz. Mevcut seviyede benzer değil ama aynı derecede güçlü bir direnç bekleyebiliriz. Tüm bu göstergeler ve Bitcoin fiyatının makro görünümü yakında bir düşüşün geleceğini gösteriyor. Şu anda zincir üzerindeki ölçümleri görmezden gelmek bir hata olur.

Bu nedenle yakında fiyat tablolarında bir düşüş beklendiği için buna hazırlıklı olunması gerekir. Aşağı yönlü riskleri en aza indirmek ve riskten korunma şu anda ihtiyatlı olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku