Bitcoin piyasasında işlem hacimleri katlanarak artıyor

0 0

Güncel bir rapora göre Bitcoin (BTC) işlem hacmi katlanarak büyüyor ve büyük varlık sınıflarına kolayca eşleşebileceği söyleniyor.

2 Haziranda yayımlanan Coin Metrics raporunda Bitcoin ticaretine dikkat çekildi ve BTC/USD paritesi 10.000 seviyesini geçince şaşırtıcı oranlar ortaya çıktı.

BTC hacim büyümesi katlanarak artıyor

Raporda “Bitcoin ekosistemindeki işlem hacminin parçalanması piyasa büyüklüğünün doğrudan değerlendirilmesini önlüyor” ifadesi yer alıyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Sektöre girmeyi düşünen kurumlar önce manzarayı incelemeli ve hangi borsaların piyasaların ve varlıkların rahatça hareket edebileceğini belirleyecek bir karara yoğunlaşmalıdır.

Bununla birlikte bir varlık sınıfı olarak Bitcoinin geleceği son derece ümit verici olarak belirtiliyor.

Coin Metrics “Bitcoin’in işlem hacminin tüm yönlerinin katlanarak arttığını ve eğer devam ederse büyük varlık sınıflarına benzer seviyelere çıkacağını” özetliyor.

500 milyon dolarlık günlük işlem hacmi

Bireysel işlem sayıları bile sadece büyük borsalardan günlük 500 milyon dolarlık hacmi içeriyor. Dolayısıyla rapor Bitcoine ne kadar sermaye tahsis edeceğini düşünen kurumsal firmalara iyi bir örnek teşkil ediyor.

“Sektöre sermaye dağıtmakla ilgilenen alıcı taraf kurumları için büyük borsalardan günde 05 milyar dolarlık ABD doları cinsinden verilen Bitcoin spot piyasalarının işlem hacmi belki de en alakalı seviye” açıklaması yer alıyor.

Bu işlem hacmiyle toplam işlem hacminin yüzde birini aşmak istemeyen bir satın alma kurumu günde 5 milyon dolar sermaye dağıtmayı bekleyecek.

Bitcoin vadeli işlemleri ve opsiyonlar gibi mevcut kurumsal hizmetler hem hacim hem de açık pozisyon miktarı açısından yeni rekorlar görmeye devam ediyor.

Piyasa analisti filbfilb salı günü yaptığı açıklamada vadeli işlemlerin diğer fiyat göstergelerini “yönlendiren” kısa vadede izlenmesi gereken önemli bir işaret olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku