Bitcoin, parabolik yükselişin eşiğinde mi?

0 3

Teknik ve temel işaretlerin bir araya gelmesi Bitcoinin son zayıflığına rağmen başka bir parabolik yükselişe girme eşiğinde olduğunu gösteriyor .

Bitcoin’de olumlu momentum sinyalleri parlıyor

Önde gelen kripto para birimi grafikeri Nunya Biznize göre mayıs ayında Bitcoin önceki tüm yükselişlerin başlangıcını işaret eden aynı sinyali verdi: “Üç kez daha yüksek aylık [mum] kapanıyor.”

Bizniz sinyalin BTCnin son on yıldaki büyük piyasa döngülerinin başında görüldüğünü gösteren aşağıdaki tabloyu paylaştı.

Sinyal varlığın gerçek sent ve dolar ticareti yaptığı 2011 yılında ortaya çıktı.

Bitcoin 2012 sırasında ilk kez 1000 dolara gelmeden hemen önce üst üste üç aylık kapanışa girdi.

2015in ortalarında kripto para birimi 200-300 dolardan 20000 dolara yükselmeden önce sinyal görüldü. Ve makro göstergesi 2019un başında patlayıcı bir rallinin başlangıcını 14.000 dolara işaretlemek için belirdi.

Bitcoin bir önceki aya göre üç ay üst üste kapanırken yakalandığı ayı eğiliminin sona erdiğini belirtti. Diğer sinyaller de bunu destekliyor.

Önde gelen bir yatırımcı diğer analistlerle birlikte yaptığı özel bir momentum göstergesine göre BTCNİN son 9000lere yapılan ralliye yanıt olarak olumlu bir aylık momentum haçı gördüğünü paylaştı.

Bu son görülme tarihi % 300 ralliden önce gelen Ocak veya Şubat 2019 olarak geçiyor. Bundan önceki zaman 2015in Şubat ayındaydı; bu kripto para biriminin takip eden iki buçuk yıl içinde 20.000 dolara yükselmeden önce 200 dolar civarında düştüğü zaman olarak biliniyor.

Önümüzdeki yıllarda 50 bin – 100 bin dolar 

Bir dizi uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı ve analisti temellerin başka bir parabolik rallinin beklentilerini desteklediğini söyledi.

Tuur Demeester Messari ile Mayıs ayında yaptığı bir röportajda Bitcoinin bir daha asla 6.000 doların altına düşmeyeceğini düşündüğünü ve BTCnin önümüzdeki yıllarda 50 bin – 100 bin dolar  arasında olacağını düşündüğünü söyledi.

Morgan Creekin kurucu ortağı Jason Williams “Perakendecilik henüz geri adım atmasa da   kurumların aile ofislerinin milyarderlerin olduğuna ve bir sonraki döngünün bizi 50 bin – 100 bin dolar arasına BTCye götürebileceğine inanıyor” dedi.

Demeester’ın Blockstream genel müdürü Adam Back de Bloomberge yaptığı bir telefon görüşmesinde finansal  kurumlar  tarafından sağlanan çok miktarda para baskısı nedeniyle Bitcoinin önümüzdeki beş yıl içinde 300 bin dolara ulaşmasını beklediğini aktardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku