‘Blockchain dijital küreselleşmeye öncülük edecek’

0 2

China Wanxiang Holdings Başkan Yardımcısı Dr. Xiao Feng Şangaydaki 7. Küresel Yatırım ve Birleşme ve Satın Alma Zirvesine katıldı.

Dr. Xiaonun dijital ekonomik reform hakkındaki açılış konuşmasında küreselleşmenin fiziksel dünyadan dijital dünyaya göç edeceği yönünde spekülasyonlar ortaya çıktı. Blockchain ve diğer yıkıcı teknolojilerin bu dijital küreselleşmeyi gerçekleştirdiğimiz araçlar olacağını düşündüğünü belirterek şöyle dedi:

“Blockchain dijital bir güven mekanizmasıdır. Değiştirilemezlik leziz ve değişmezlik özellikleri nedeniyle bu verileri blok zincirine taşıdığımızda bu veriler üzerinde oynanamaz.”

Dijital Küreselleşme

Xiao pandemiden önce küreselleşmenin Çin Wall Street ve çok uluslu şirketler de dahil olmak üzere birçok insana fayda sağladığına inanıyor. Bununla birlikte birçok gelişmiş ülkede orta sınıf ve sanayi işçileri gibi mağdurları da geride bıraktı. Şöyle açıkladı:

“Orta sınıf ve işçiler küreselleşemezler ekonomide buna ticarete konu olmayan mallar denir.”

Bununla birlikte COVID-19 sonrası sınırsız dijital küreselleşmenin hem gelişmekte olan ülkelere hem de gelişmiş ülkelere fayda sağlayacağını düşünüyor. Bu konuda da şunları dedi:

“Dijital teknolojinin yardımıyla iş gücü bundan sonra alınıp satılabilir ve endüstri Çine taşınmasına rağmen çalışanların ABDden Çine taşınmasına gerek yoktur. Sonra eğitim var. İnternet İngilizce öğretimi ticarete konu olmayan şeyleri ticarete konu olan şeylere dönüştürdü.

Dijital Küreselleşme Eğilimleri

Dr. Xiaoya göre dijital küreselleşme birçok şirketin kurumsal yönetim sistemlerini etkileyecek ve daha fazla şirket operasyonlarını çevrimiçi hale getirecek. Şirketlerin performanslarını ölçmelerinin orijinal yolları daha az önemli hale gelecek ve yeni bir hedef belirleme çerçevesi bunların en önemli yönetim yapısı olarak yerini alabilecek. Böyle bir çerçeveye “Hedefler ve Anahtar Sonuçlar” veya OKR adı verileceğini söylüyor. Xiao diyor ki:

“Çünkü farklı zaman ve mekanlarda bir şeyi birlikte yapmamız gerekiyor. Şeffaf olmalıyız ve hedeflerimizi hizalamalıyız bu yüzden OKR araçlarına ihtiyacımız var. ”

Ayrıca dijitalleşmenin bir başka etkisinin uygulamalarını yürütme biçiminde tam bir revizyona giren işletmeleri göreceğini iddia ediyor. Sanayi devriminin azalan marjinal fayda derecesine ulaştığını söylüyor. Ekonomide azalan marjinal fayda kanunu bir mal veya hizmetin marjinal faydasının mevcut arzı arttıkça azaldığını belirtiyor . Ekonomik aktörler bir mal veya hizmetin birbirini takip eden her bir birimini daha az değerli amaçlara adıyor.

Risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper Bitcoinin akıllı sözleşmeler ve yapay zeka gibi dijital finansal yeniliklerin daha küresel bir dünyaya öncülük edeceğine inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku