Bitcoin.org sitesi tehlikeyle karşı karşıya…

0 0

Bitcoin.orgun yöneticilerinden Will Binns bir ihlalin olabileceğini iddia ederek siteye erişimini kaybettiğini söyledi. 

Binns 24 Haziran tarihli Github yazısında “Pek çok insanın Bitcoin Core yazılımının en son sürümünü indirdiği Bitcoin.org artık tehlikeye girme tehlikesi ile karşı karşıya” yorumunda bulundu. 

Bitcoin.org değişim

Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamotonun orijinal bir ürünü olduğu düşünülen blok zinciri eğitimi için bir odak noktası olan Bitcoin.org içerik oluşturucunun çıkışından bu yana son on yılda birkaç kez el değiştirdi.

Nakamotonun sitenin yönetimini bir grup kuruluşa verdiği bildirildi. Cobra adlı tartışmalı anonim bir karakter son birkaç yıldır projeyi denetledi. Yakın zamanda projenin katılımı sona erdiğinden bu yıl boyunca aşamalı olarak devredilmesini planladığını belirtti.   

Cobra Binnsı çıkardı

Binns 24 Haziran yazısında Cobra erişimimi kaldırdı ve sitenin kontrolü ile beraber kod depolarını ele geçirdi. Cobranın tek ve yasal sahibi olduğuna inanmıyorum bunu adil bir sebep olmadan yapmaya hakkı yok “ dedi.

Cobra belirtilen yetersiz çalışma nedeniyle Binns operasyondan çıkarıldı şeklinde yazdıktan sonra Binns suçlamaların asılsız olduğunu iddia etti. 

Binns “Bu kamuoyunu manipüle etmek ve başkalarının haklarıyla birlikte haklarımı ihlal etmek amacıyla yapıldı. Sitenin sahipliğini işlemeden yasadışı bir şekilde aktarmak istediğine inanıyorum ve bu sadece bir başlangıç ​​olabilir” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku