En son Ethereum 2.0 testnet lansmanı Haziran sonunda…

0 3

En son Ethereum 2.0 testnet iterasyonu olan Altonanın 29 Haziran Pazartesi günü piyasaya sürülecek.

Eth 2.0 yeni test ağı temelde kullanıma hazır olmakla beraber lansman sırasında tüm geliştiricilerin hazır olmasını sağlamak için bir erteleme söz konusu oluyor.

Önceki tüm test ağı lansmanlarını koordine eden bir geliştirici olan Afri Schoedon Altonayı başlatmak için minimum sayıda mevduatın ulaşıldığını açıkladı. 

Schoedon bazı mevduatlardaki usulsüzlüklerin teknik olarak bir genesis olayının yaşanmasına yol açtığını söyledi.

Bununla birlikte geliştiriciler herhangi bir potansiyel sorunu düzeltmek için daha az geliştiricinin hazır bulunması ve hafta sonundan uzak olması için genesisi ertelemeyi kabul etti. 

Daha sonra geliştiriciler Pazartesi koordine olma kararına vardı.

Son sürüme ılımlı yaklaşımlar

Ethereum 2.0 için güncellenmiş 0.12 spesifikasyonunu ilk kullanan Altona test ağıdır.

Geliştiriciler bunu ilk uzun ömürlü Eth 2.0 test ağı için halka sunmayı planlıyor.

Altona öncelik olarak en kötü hataları gidermeye yönelik olduğundan geliştiriciler tarafından hala “devnet” olarak adlandırılıyor. Önceki ağlar genellikle senkronizasyon konusunda temel sorunlar taşıdı.

Ancak ekip yeni spesifikasyonun Goere ve Rinkeby gibi Ethereum 1.0daki çeşitli paralel ağlara benzer şekilde gerçek anlamda halka açık bir test ağı için açılacak kadar istikrarlı olacağını umuyor. 

Gelişme Haziran ayını geçici olarak hedefleyen 0.12 test ağı için önceki tahminlerde sıkışma yolunda ilerliyor. 

Ethereum zincirinde stakingin beklenen tanıtımı olan Phase 0 için bir mainnet sürümünün henüz bir göstergesi bulunmuyor. Ancak Altona testnetin bu hedefe doğru önemli bir basamak taşı olacağı düşünülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku