Bitcoin önümüzdeki günlerde 13 bin 900 dolara ulaşabilir

0 0

Bitcoinin 11 bin doların altındaki bölgedeki konsolidasyon aşaması 12 bin dolara doğru güçlü bir artışla sonuçlandı.

Kripto henüz bu seviyeyi yeniden test etmemiş olsa da yakın vadede bu seviyeye bir hareketin yakın olabileceği görülüyor.

Birçok analist yakın vadede BTCde yükseliş olacağını öne sürüyor.

Analistlerden biri önümüzdeki günlerde ve haftalarda 13 bin dolara doğru bir hareketin gerçekleşebileceğini belirtti.

Bu artışın gerçekleşmesine yardımcı olabilecek çok sayıda farklı teknik faktör var. Boğalar son zamanlardaki zayıflık belirtilerini geçersiz kılmaya çalışırken Bitcoin ve tüm kripto para piyasası yükseliyor.

Bu Bitcoinin geçen hafta sonu sert bir satışla karşı karşıya kaldığı 11 bin doların üstündeki bölgedeki direncine çarpmasıyla sonuçlandı.

BTC ve diğer dijital varlıkların 11 bin 600 ila 12 bin dolar arasındaki ağır satış baskısına nasıl tepki vereceği orta vadeli gücü konusunda aydınlatıcı olacak.

Bu seviyenin üzerinde sürekli bir mola vermesi ve daha da yükselmesi için alıcıların 12 bin dolarlık bir destek direnci gerçekleştirmesi gerekiyor.

Bir analist bunun yakında gerçekleşebileceğini gösteren çok sayıda faktöre işaret ediyor.

Boğa faktörleri ortaya çıkarken Bitcoin de toparlanma sinyalleri gösteriyor.

Bitcoin şu an 11 bin 600 dolarlık fiyatıyla yüzde 4ün biraz altında işlem görüyor. Bu bugün erken saatlerde en son yükseliş trendinin durduğu yerdedir.

Bu fiyat ile 12 bin dolar arasındaki bölge bir direnç bölgesi. Bunun üzerindeki kesin bir kırılma kripto para biriminin yakın vadede önemli ölçüde daha fazla yükseliş görmesi için kapıları açacak.

Ancak bu seviyenin üzerine çıkamazsa ve burada bir satış ile karşı karşıya kalırsa kısa vadeli bir düşüş eğilimine girebilir.

Bir analist kısa süre önce burada satışın olası olmadığını düşündüren çok sayıda faktöre işaret etti. Bunlara BTCnin fiyatının geçen haftaki düşüşün ardından aralık dengesinin üzerinde kalması da dahil.

Analistler gözlerini 13 bin 900 dolara dikti

Bir analist Bitcoinin mevcut piyasa yapısının gücüne bakarken kriptonun yükseliş trendinin muazzam bir uzantısını görmek için artık iyi bir konumda olduğunu açıkladı.

Hatta aynı analist yakında Bitcoin’in 13 bin 900 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor.

Aşağıdaki grafiğe işaret ederek “10 bin dolarda tutunduğu sürece BTC için 13 bin 900 dolarlık bir hedef görülüyor” dedi.

Bitcoin şu anda güçlü bir yükseliş trendi içinde kaldığından kripto para biriminin yakın vadede herhangi bir makro reddi ile karşılaşması olası değildir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku