Bitcoin önemli bir dirençle karşı karşıya

0 0

Bitcoin bir kez daha 9 bin dolarlık bölgeye girmesini sağlayan keskin bir gece artışı gördü. Bu hareket 8 bin 800 dolarlık temel destek seviyesinde uzun süreli aralıklı alım satımın ardından ortaya çıktı.

Alıcının bu seviyedeki savunması kripto para biriminin yakın vadede daha yükseğe tırmanmak için iyi bir şekilde konumlandırılabileceğini gösteriyor.

BİNANCE COİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Buna rağmen alıcılar kısa pozisyonlarda 20 milyon doların biraz altında tasfiye edildikten sonra gecelik yükseliş trendi 9 bin 250 dolarda durdu.

Analistlerin 9 bin 300 dolarlık bölgede aşılmaz bir dirençle karşı karşıya kalacağını belirtmesi kripto para biriminin yakında daha fazla zayıflık görebileceğine işaret ediyor.

Şu an itibariyle Bitcoin 9 bin 150 dolar fiyatıyla yaklaşık yüzde 4 primli işlem görüyor. Bu hareketin zirvesinde belirlenen günlük 9 bin 250 dolarlık hafif bir düşüşe işaret ediyor.

Bu ralliyi tetikleyen alıcıların 8 bin 800 doların devam eden savunmasıyla desteklendiği anlaşılıyor.

Bu seviye son birkaç hafta ve ay boyunca birçok kez önemli bir destek bölgesi olup bu seviyenin altına inmek BTCnin muazzam kayıpları görmesine neden olabileceğinden alıcıların bunu savunması oldukça güç duruyor.

Bu hareketin aynı zamanda çok sayıda tasfiye tarafından gerçekleştiği görünüyor. Bu yükselişi takip eden saatte yaklaşık 20 milyon dolarlık kısa pozisyonların tasfiye edildiğini ortaya koyuyor.

Bitcoin bir sonraki direnç seviyesine 9 bin 360 dolara hızla yaklaşıyor.

Bir analist BTCnin 8 bin doların altındaki bölgeye ulaşana kadar daha da düşmeye devam edeceğine inandığını belirtiyor.

Bugünkü 9 bin doların üzerindeki kırılmanın uzun pozisyonların yeniden canlanmasına yol açacağı tahmin ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku