kripto para
kripto para

Zaman Verdi: Bitcoin Ne Zaman 95 Bin Dolar Olacak?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarının ünlü analistleri, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki dönemlerde hangi seviyeleri aşabileceği hakkında yorumlarda bulundu. İşte kripto para analistlerinin belirttiği kritik seviyeler!

“Bitcoin, 95 bin dolar seviyelerine kadar yükselebilir!”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in geçtiğimiz saatlerde 21 bin dolar seviyesine kadar ufak bir ralli yaşadı. Hemen ardından ise direnç seviyesini kıramayıp tekrar 20 bin dolar seviyesine kadar düşüş yaşadı. Anlık olarak Bitcoin’in 200 haftalık Hareketli Ortalaması (MA)’sını geçmesi ve en azından bir destek aralığı olarak kullanılabilmesi için en azından 22 bin dolar seviyesine yakın bir yere yerleşmesi gerekiyor. Popüler kripto para platformlarından CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi, son 24 saat içerisinde yüzde 2 değer kazandı ve anlık olarak 21.243,20 dolardan işlem görüyor.

Analist: Bu 4 Olay, Bitcoin Fiyatını Uçuracak!

Kripto para piyasalarının önemli analistlerinden biri olan Mark Palmer ise BTC hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü analiste göre Bitcoin (BTC), 2023 yılının başına kadar mevcut fiyatın üç katına çıkacağını ve Bitcoin’in 95 bin dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşayabileceğini iddia ediyor.

Bir diğer yandan analistler, bu yıl MicroStrategy Inc. hisselerindeki düşüşe rağmen piyasa için iyimserliğini koruyor. Öte yandan Palmer, MSTR hissesi için MicroStrategy’nin 170 dolarlık kapanış fiyatının beş katından fazla olan 950 dolarlık bir hisse fiyatı hedeflediğini de belirtti. Bir başka kripto para analisti ve ünlü bir isim olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, The Guardian ile yaptığı bir röportajda, lider kripto para biriminin önümüzdeki birkaç ay ila önümüzdeki iki yıla kadar BTC’nin 70 bin dolar seviyelerine yaklaşarak ATH yapabileceğini düşünüyor.

“Teknik olarak aşırı satış durumu piyasaya hakim”

Bir diğer yandan SkyBridge’in kurucusu Anthony Scaramucci Perşembe günü Toronto’daki Collision konferansında, Bitcoin’in (BTC) giderek daha fazla sektöre hızla adapte olması ve cüzdan aktivitesindeki katlanarak artan sayı nedeniyle şu anda “teknik olarak aşırı satıldığını” belirtti.

Bitcoin (BTC) Sevdası Bu Ülkeyi İflasa Sürükleyebilir!

Ayrıca Bitcoin (BTC), 2013 ve 2017 yıllarında sırasıyla yüzde 84 ve yüzde 85 düştü ve analistler, bu büyüklükteki düşüşlerle karşı karşıya kalmaya devam edip etmeyeceğini sorguluyor. Uzmanlara göre 20.000 dolarlık fiyatın hala önemli olduğuna dikkat çekerek son zamanlarda yaşanan Bitcoin çöküşüyle ilgili de yorumlarda bulundu. Uzmanlar, Bitcoin’in tekrar aynı döngüye girerek düşüş yaşamasıyla beraber BTC için 10 bin dolar ve altı seviyelerine işaret ediyor. Son olarak Absolute Strategy Research’ün kurucu ortağı ve baş yatırım sorumlusu Ian Harnett’e göre, Bitcoin 13.000 dolara kadar düşebilir ve bu durum, Bitcoin’in mevcut fiyatından yüzde 40’lık bir düşüş yaşaması olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı 2013 ve 2017 yıllarında sırasıyla 90 ve 20 kat artarken, 2021’de sadece 10 kat arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Zaman Verdi: Bitcoin Ne Zaman 95 Bin Dolar Olacak?