Bitcoin nereye doğru gidiyor?

0 1

Piyasa değerine göre dünyanın bir numaralı dijital para birimi olan bitcoin için nispeten garip bir hafta oldu. Bu makale yazılırken varlık 12 bin dolarlı seviyeleri zorluyordu.  

Bitcoin yükselecek mi yoksa düşecek mi?

Para birimi son birkaç gündür hem yukarı hem de aşağı bir modelde. Bu mutlaka kötü bir şey olmasa da aynı zamanda Bitcoinin dayanıklılığının tam olarak daha önce düşündüğümüz yerde olmadığını da gösteriyor. Daha önce para birimi 12 bin dolar direncinin ötesine geçmeye çalışıyordu ve bu hedef gerçekleştirilirken sadece saniyeler gibi hissettiren bir başarı elde edildi. 

Adil olmak gerekirse Bitcoinin zemini nispeten sallantıda durmasına neden olan pek çok şey oldu. Bu yüzden işler daha da kötüye gidebilirdi aslında.

Birincisi birkaç gün önce FED Başkanı Jerome Powell tarafından ABDnin enflasyonun bu koşullarda uzun süredir “değişmeyen” standart yüzde 2’lik marjın üzerine çıkmasına izin vereceğini duyurmuştu. Bu gelecekte karşılaşacağımız ekonomik koşullar hakkında birçok insanı endişelendirdi ve Bitcoin haberin açıklanmasının ardından bir miktar düşüşle karşılaştı Şimdi bu etki biraz “azaldı” görünen o ki Bitcoin tekrar şekilleniyor (veya en azından geri dönmeye çalışıyor).

Ancak şimdi asıl soru varlığın potansiyel olarak 12 bin doların üzerini bir kez daha hedefine koyup koymayacağı veya bazı analistlerin tahmin ettiği gibi başka bir devasa tökezlemeyi planlayıp planlamayacağı.

Bir kaynak Bitcoinin süresi dolması beklenen büyük bir Bitcoin vadeli işlem olduğu göz önüne alındığında önümüzdeki haftalarda 9 bin 600 dolar veya daha düşük bir seviyeye düşebileceğini öne sürüyor.

Boşluğu doldurmak

Buna ek olarak vadeli işlemlerin hafta sonları işlem görmediğini düşünürsek her pazartesi bir boşluk var ve söz konusu kaynak temmuz ortası için CME açığının 9 bin 600 dolar olduğunu gösteriyor. Bu da para biriminin bu boşluğu doldurmak için potansiyel olarak bu seviyeye düşebileceği anlamına geliyor.

Başlangıçta bu alan kabaca dört yıl boyunca 16 bin dolarda durdu ve bu fiyattaki büyük düşüş BTCyi güçlü bir düşüş  kasırgasına itebilir.

Bununla birlikte ilk bakışta 11 bin doların üzerinde kaldığı süre boyunca kalmayı yönetmede ne kadar güçlü olduğunu düşünürsek Bitcoinin bu kadar düşük bir seviyeye düşeceğini varsaymak zor. Belki de para birimi mevcut direnç seviyelerinden bu kadar çabuk vazgeçmeye hazır değil.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku