Bitcoin muhalifi: Bitcoin güvenli liman olmadığını gösterdi

0 0

Peter Schiff : Yüzde 7 düşüşten sonra bitcoin güvenli liman olmadığını gösterdi

Altın tutkunu Peter Schiff Bitcoin (BTC)’nin güvenli bir liman varlığı olmadığını gösterdiğini ifade ederek en büyük kripto para biriminin günlük işlemlerde % 7 düştüğünü belirtti.

28 Ağustostaki bir tweette bir Bitcoin muhalifi olarak kendini tanınan Schiff BTC / USD’nin Perşembe günü bir kez daha 10000 doların altına düştüğünü ifade ediyor:

“Bitcoin yine güvenli bölge testinde başarısız oldu. Cuma günü artan ticaret gerginliği küresel borsaların düşmesine yol açtığı için yatırımcılar parayı güvenli limana yani altına gönderdiler. Japon Yeni İsviçre Frangı ve özellikle de altın yükseldi. Oysa Bitcoin hisse senetlerinden daha fazla düştü!”
Schiff son iki aydır ortaya çıkan Bitcoin yatırım alışkanlıkları hakkında popüler bir teoriden bahsediyordu.

Amerika Birleşik Devletleri-Çin ticaret savaşının Venezueladaki gerginliklerin ve Hong Kongdaki huzursuzlukların arka planında yorumcular Bitcoin’in etkilenen bölgelerdeki insanlar için serveti korumak için bir seçenek olduğunu ifade etmişlerdi.

Cointelegraphın belirttiği gibi genel olarak Bitcoin ağ oynaklığı geçen hafta iki ayın en düşük seviyesine geriledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku