Bitcoin maksimalist anonim grup koronavirüs aşısı arıyor

0 1

CoroHope olarak bilinen bir grup anonim Bitcoin maksimalisti bir koronavirüs aşısı aramaya başladı. Henüz FDA tarafından yetkilendirilmemiş olsa da CoroHope ölümcül Kovid-19 virüsünü yok etmek için aşı bulacağından umutlu.

ŞİMDİ BİTCOİN SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN MI? TIKLAYIN

CoinDeskteki habere göre virüs insan hayatı üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olduktan sonra anonim Bitcoinistler olarak bilinen grup bu işi almaya karar verdi ve çözüm için aşı geliştirmeye başladı. Grubun belirttiği cüzdan adresinde bazı hayırseverler tarafından desteklenen henüz bir işlem yok.

Grubun konuyla ilgili verdiği bilgilere göre onlarla çalışma konusunda 10 yıllık deneyime sahip bir biyolog da var. Tabii ki dev biyoteknoloji şirketlerinin bu konuda herhangi bir ilerleme kaydetmemiş olması aşı için çalışan grubun başarılı olacağının hiçbir garantisi olmadığını açıkça gösteriyor.

Aslında CoroHopeun yapmak istediği çözüm bulan ve FDA gibi çok uzun prosedürler üreten kurumlar tarafından oluşturulan bürokrasinin üstesinden gelmek. Her geçen gün yayılan bu salgına küçük bir çözümün bile sıcak bir karşılama ile dünya tarafından karşılanacağı kesindir. Haber yazımı sırasında dünyada 137 bin koronavirüs teşhisi konan kişinin yanı sıra 5 bin 88 de hayatını kaybeden insan var…

CoroHope sözcüsü yaptığı açıklamada “Cryptocurrency teknolojisi bu konuda bize benzersiz bir şekilde yardımcı olabilir. Çünkü bu teknoloji tamamen geleneksel sistemin dışında. Bitcoin geliştiricileri ve Bitcoin geliştiricileri bize gerçekten yardımcı oluyor. Alabileceğimiz en küçük yardıma bile ihtiyacımız var” şeklinde konuştu…

Yeni bir sahtekarlık mı?

Koronavirüs için bir aşı geliştirmek için meşru bir çağrı olmasına rağmen grubun anonimliği bağışçıların dolandırıcılık korkusunu beraberinde getirir. Biyoetik profesörü Nancy E. Kasse göre aşıyı geliştiren kimseyle ilgili bir sorun yok çünkü bilim tamamen çeşitlilikle ilgili.

Ancak Kass bu konuda da şu açıklamayı yaptı: “Bu aşı uygun güvenlik ve etkinlik testini geçmediyse bunu sanki; zararlı sorunlu kafa karıştırıcı ve dikkat çekici olacaktır.”

Bu açıklama üzerin CoroHope sözcüsü Kassa verdiği yanıtta şunları söyledi: “Televizyona gidip insanlara muamele edip bağış isteyeceklerini söyleyen din adamları değiliz. Aşımızın güvenli bir şekilde uygulandığına dair binlerce raporumuz olsa bile etkili bir aşı olduğunu ilan etmeyeceğiz. Halkın FDAya olan güvenini azaltmayı hedeflemiyoruz.”

CoroHopeun aşının olası başarısı hakkında bir garantisi yok. Ancak günün sonunda birçok insan onlardan herhangi bir ürün alma konusunda şüpheci olacaktır. Aşının etkinliği hakkında bir açıklama olmasa bile insanlar kesinlikle güvenilirlik konusunda bir garanti isteyecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku