Bitcoin madencilik zorluğunda dikkat çeken artış

0 2

Glassnodea göre Bitcoin (BTC) madenciliği zorluğu bugün yüzde 89 artarak metriği geçen ay belirlenen tüm zamanların en yüksek değerinin yüzde 5ine yerleştirdi.

Madencilik zorluğundaki bir artış 2013 ve 2016da boğa döngülerinin başlangıcını işaret etti ancak coinin ATH fiyatının yüzde 3üne kadar yükselip geçmediği görülmeye devam ediyor. Bitcoinin fiyatı geçen hafta birçok balina hisselerinin bir kısmını borsalara taşıdığı için yüzde 11 düştü.

Daha büyük madencilik zorluğu Bitcoinin mempoolundaki madencilikle ilgili olmayan işlemlerin sayısını artırmanın yanı sıra kullanıcılar için ücretlerin artması ve bir blok oluşturmak için gereken süre anlamına gelebilir. Earn.comun tahminlerine göre optimum BTC işlem ücreti şu anda 14272 satoshi veya kabaca 260 dolar.

Ethereum (ETH) blok zinciri de son zamanlarda rekor seviyelere ulaştı. Glassnode token fiyatının 23 Kasımda 600 dolardan üç gün içinde 513 dolara düşmesinin ardından ağ için madencilik zorluğunun Cuma günü iki yılın en yüksek seviyesinde olduğunu bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku