Bitcoin madencilik soruları, Çin Ulusal Koleji sınavlarına dahil edildi

0 1

Çin ulusal üniversite sınavlarının kripto para birimleri hakkında sorular içerdiği bildirildi. Bu yıl Temmuz ayında yaklaşık on bin başvuru sahibi Bitcoin madenciliği ile ilgili bir soruyu cevaplamak durumunda kalacak.

Duyurulduğu gibi soru Sichuan eyaletindeki ekonomik coğrafyanın analizini ve bölgedeki Bitcoin madenciliği endüstrisine nasıl yansıdığını araştırıyor. Bu yıl Gaokao olarak bilinen ulusal üniversite sınavları versiyonunda üniversite akademisyenlerinin Sichuan Eyaleti hakkında kripto ile ilgili hazırladığı ekonomik coğrafya soruları yer alıyor.

Gaokao testlerindeki sorular öğrencileri dijital varlık endüstrisi hakkında bilgi edinmeye ve bu önemli konulara odaklanmaya zorluyor.

Dünyadaki Bitcoin üretim kapasitesinin % 66dan fazlası Çinde bulunuyor. Tüm bu Bitcoin madenciliği süreçleri Sichuan Mabian ilçesinde büyük tutarlılığa sahip çok fazla elektrik içeriyor.

Bunun nedeni test sorusunu makul kılan çok sayıda hidroelektrik istasyonu olmasıdır.

İlginç olan ise bu haberler Sichuandaki yerel yönetimin bölgedeki kripto para madenciliği faaliyetlerini durdurmak istediğini göstermesinden haftalar sonra geliyor. Bununla birlikte konuyu bilen kaynaklar bu bildirimlerin yanlış anlaşıldığını ve Bitcoin madencilik sorularının sözde olabileceği gibi ulusal kolej sınavlarına dahil edildiğini iddia etti.

Son birkaç yılda kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin dünyadaki ekonomik kalkınmada önemli bir konu olarak kabul edildi. Çin bu konunun akademisyenlerin eğitim programına nasıl dahil edildiğinin en iyi örneklerinden biri olarak biliniyor. Dahası bölümlerinde zaten Blockchain teknolojisi kursları sunan birkaç birinci sınıf üniversite bulunuyor.

Bunlar arasında Stanford Üniversitesi Cornell Üniversitesi Pennsylvania Üniversitesi Singapur Ulusal Üniversitesi California Üniversitesi – Berkeley Harvard Princeton ve diğerleri gibi kurumlar yer alıyor.

Qriously ve ABD merkezli dijital para birimi borsası Coinbase tarafından yapılan bir araştırma dünyanın en iyi 50 üniversitesinden 21inin proaktif olarak Blockchain teknolojisi ve kripto para birimi hakkında bilginlerine çeşitli kurslar sunduğunu bildirdi. Araştırma aynı zamanda 675 ABD öğrencisini de içeriyordu ve bunların birçoğunun kriptoyla ilgili çalışmaların farklı endüstriler üzerinde geniş bir etkisi olacağından emin olduklarını gösterdi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku