Bitcoin için bir de böyle tahmin var: Boğalar kontrolü kaybedebilir

0 0

Nisan 2020 aylık mumu 8 bin 500 doların üzerinde kapattıktan sonra piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi altı haftadır bu seviyenin üzerinde işlem görüyor.

Kara Perşembeden mevcut seviyelere kadar boğalar üç ayın altında yüzde 150nin üzerinde toplandı ve yukarı yönde yüzde 20den fazla düzeltme yapamadı.

Ancak şimdi boğalar BTC başına fiyatı varlığın en önemli ve en güçlü direncine kadar geri itti son günlük kapanışa göre alıcılar kontrolünü kaybetmeye başlıyor.

Japanese candlesticks çalışmasına göre bir varlığın işlem seansının kapanışına bağlı olarak mum gövdesinin yüksekliği ve gölgeleri ile birlikte tüccarlara aşağıdaki işlem oturumlarında ne bekleyecekleri konusunda ipucu veriyor.

Bu durumda Bitcoin fiyatı günlük olarak long-legged bir doji ile kapandı sadece piyasadaki kararsızlığı göstermekle kalmadı aynı zamanda boğaların kripto varlığını neredeyse iki yıldır geri tutan bu güçlü direnci ihlal etmek için gerekli kararlılıktan yoksun olabileceğini söyledi.

Long-Legged Doji ile Ayılar Kontrolünü Yeniden Kazanabilir

Bitcoin fiyatı günlük mum kapatmasından sonra ortaya çıkan long-legged bir doji boğa kripto tüccarları için iyi bir işaret olmadı.

Long-legged doji bir yükseliş trendinin üstünde göründüğünde çok önem arz ediyor. Orada güçlü bir ilerlemeden sonra alıcıların steamin bittiğini ve yakında bir geri dönüşün mümkün olduğu kanaatine varılır.

BTCUSD fiyat hareketinde son yılların en yüksek oluşumuna baktığımızda piyasa değeri ile önde gelen kripto para birimi yeni bir düşük seviyeye inmeden önce her üstte en az bir long-legged doji kapattı.

Bu oluşumlardan biri Ağustos 2019 rallisinin zirvesine işaret etti. Bakkt sonrası çarpışmadan önce Eylül ayında iki kez Çin pompasından önce ve sonra başka bir çiftle birlikte daha fazlası ortaya çıktı. Tarihi Kara Perşembe pazarından önce bir tane daha ortaya çıktı.

Durum bu sefer farklı mı yoksa bu long legged doji ayıların kripto para birimleri üzerinde kontrolü geri almak üzere olduğu ve Bitcoinde başka büyük kazaya neden olduğu konusunda bir uyarı mı?

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku