Bitcoin Madencilik Şirketi 150 Milyon Dolar Ödeyerek 4812 BTC Aldı!

0 0

Nasdaqta işlem gören Marathon Patent Group 150 milyon dolar ödeyerek 481266 BTC aldığını duyurdu. Şirket New York Digital Investment Group (NYDIG) üzerinden bir Bitcoin başına ortalama 31.168 dolar fiyattan alım yaptı.

Marathon CEOsu Merrick Okamoto “150 milyon dolar değerinde Bitcoin alarak bu yeni varlık sınıfına giriş yapmak isteyen bireyler ve kurumlar için fiili yatırım seçeneği olduğuna inandığımız Marathonu inşa etme sürecini hızlandırdık” dedi ve şunları ekledi:

“Ayrıca MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde uzun vadede kasamızdaki varlıkların bir kısmını Bitcoinde tutmanın ABD Doları tutmaktan daha bir strateji olacağına inanıyoruz. Bugüne kadar halihazırda 2022 mali yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar teslim edilmesi ve tamamen çalışır hale gelmesi beklenen 103.060 madencilik cihazı alımı için de anlaşma yaptık. Bitcoin ağının mevcut madencilik zorluğuna göre bugün bu madencilik cihazlarının tamamı çalışır durumda olsaydı günlük yaklaşık 55-60 Bitcoin üretimi yapılabilecekti. Bununla birlikte şimdi Bitcoine yatırım yapmak için elimizdeki nakit parayı kullanarak oyun değiştirici yatırımı olma potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük.”

Mevcut koşullarda Marathon tam bir Bitcoin madencilik şirketi konumunda. Şirket halka arz olarak tümüyle yeniden yapılanmaya gitti ve Bitcoin madenciliğindeki evrimin ön safhalarında yer alarak yükselişini hızlı bir şekilde südrüdürüyor.

Son dönemde ise yeni madencilik cihazı alımı yapmak adına anlaşmalar yapılmaya çalışılıyor ve bunun için yaklaşık 250 milyon dolar ayrıldığı ifade ediliyor. Fakat Bitcoin madencilik cihazı üretiminde bir darboğaz yaşanması ve teslimatlarda gecikmeler yaşanması söz konusu olduğundan dolayı şirket hedeflediğini gerçeğe dönüştürebilmiş değil. Her şeye rağmen şirket nakitte beklemek yerine Bitcoine yatırım yaparak rezervini çeşitlendiriyor olmasıyla dikkat çekerken Bitcoin alımı yapan halka arz olmuş şirketler arasında en büyüklerden birisi ve bunu devam ettirmeye kararlı görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku