Bitcoin Madencilik Konseyi’nden Çarpıcı Rapor: Tesla Sözünü Tutacak mı?

68

Tesla‘nın Mayıs 2021’de ekolojik endişeler nedeiyle Bitcoin (BTC) ödemelerini askıya alması, BTC fiyatını ve topluluğu derinden etkilemişti. BTC ve sürdürülebilir enerjiyi ele alan BTC Madencilik Konseyi (BMC) raporları Tesla’nın tekrar BTC kervanına katılmasına neden olabilir. Musk, rapor verilerini dikkate alırsa, sonunda tutkusu Dogecoin (DOGE)’den vazgeçebilir ve Bitcoin’i tekrar kucaklayabilir.

Sürdürülebilir enerji tüketiminde yüzde 56’lık artış!

Musk, veriler madencilik için harcanan enerjinin çoğunun yenilenebilir kaynaklardan geldiğini kanıtlaması halinde, Tesla’nın tekrar Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak kabul etmeyi düşüneceğini iddia etmişti. Ayrıca Musk, BMC’yi savunmuştu’ Şimdi gerekli veriler ortada ve Musk sözünü tutacak mı?

İkinci çeyrek BMC anketinin sonuçları, aktif Bitcoin ağından küresel enerji tüketimi bilgilerinin yüzde 32’sini topladı. Anket, Bitcoin madencileri tarafından sürdürülebilir enerji tüketiminde  yüzde 56’lık bir artış olduğunu ve küresel madencilik elektrik kullanımında yüzde 67 sürdürülebilir bir güç karışımı olduğunu ortaya çıkardı. BMC’nin bu raporu, BTC madenciliği ile ilgili en büyük efsanelerden birini kırarak tam anlamıyla göz kamaştırdı.

Michael Saylor Bitcoin madenciliği ve enerji konusundan umutlu

MicroStrategy CEO’su ve BMC forumunun üyesi Michael Saylor şunları söyledi:

Bitcoin madencilik endüstrisinin, özellikle Bitcoin enerji kullanımının doğası ve ölçeği hakkındaki yaygın yanlış anlamaları açıklığa kavuşturmakla ilgili olarak, genel halka ve politika yapıcılara kritik bilgiler sağlamak için gönüllü olarak bir araya geldiğini görmekten memnuniyet duyuyorum.


BMC’nin son güncellemesi, Çin’in kripto para çöküşü ve kripto para madenciliği hash gücünde küresel bir düşüşün ortasında oyun değiştirici önemli bir etken olabilir. Block & Core Scientific’in kurucusu Darin Feinstein, Çin’in baskısının Bitcoin lehine çalışacağını açıkladı ve şunları ekledi:

Çin küresel Bitcoin ağının yüzde 60’ından fazlasını kapatmasına rağmen, BTC ağı sıfır kesinti yaşadı. iflas kaydetmedi ve altyapısını daha fazla özgürlüğe sahip bölgelere yeniden dağıtarak adapte oldu. Ağ her zamanki gibi güçlü kalıyor, sadece sıkıntıları görmezden geliyor ve sorunsuz bir şekilde ilerliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku