BİTCOİN MADENCİLİĞİ(BTC) ZORLUĞU, TARİHİN İKİNCİ EN BÜYÜK DÜŞÜŞÜNÜ GÖRDÜ

0 5

Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu tarihinin ikinci en büyük düşüşünü Pazartesi günü 3 Aralıkta yüzde -15lik bir ayarlama ile gördü.

Bitcoinin karma zorluk algoritması normalde normal 10 dakikalık blok süresini korumak için her iki haftada bir ayarlanır. Kasım ayı ortasında sözde “kripto kışı” nın başlangıcından bu yana ikinci kez ayarlanmış olup bu sayede Bitcoin madenciliğindeki zorluklar giderek azalmıştır. Bitcoinin zorluk geçmişindeki en büyük düşüş 31 Ekim 2011de yüzde -18lik bir ayarlama ile gerçekleşti. 2011 yılının ekim ayında bir başka düşüş (yüzde -13) ise üçüncü en büyük düşüştür. Bitcoinun zorlu sıkıntılarının düzeltilmesinden önce Bitcoin 14 Kasımdan bu yana CoinMarketCape göre fiyatının üçte birinden fazlasını kaybetmesiyle büyük bir piyasa düşüşü yaşandı. Finansal uzmanlar piyasa çöküşünü düzenleyici baskıya tartışmalı Bitcoin Cash sert çatalı sonrasında hash savaşına ve küresel piyasaların “korkunç” durumuna bağladılar. Zorluktaki düşüş piyasadaki panik ve koin devalüasyonları ile birlikte madencileri bırakmaya zorluyor.

Eylül ayında Çin merkezli kripto madencilik havuzu F2Pool Shixing Mao CEOsu madencilik karlılığı hakkında veri ortaya koydu. Maoya göre Bitcoin için kırılma noktası kullanılan ekipmanın   modeline bağlı olarak 3891 ila 11581 $ arasındaydı. Bu tahmin anında  Bitcoin 6.400 $ civarında işlem görüyordu. Kasım ayı sonunda Bitcoinin 4300 $ civarında seyrettiği devasa düşüşün ardından bir hafta sonra Çinli madencilerin madencilik makinelerini birim başına fiyatın aksine ağırlıkla satmaya başladılar. Bir F2Pool postuna göre madenciler özellikle “kapanma fiyatı” na ulaştıkları için Antminer S7 Antminer T9 ve Avalon A741 de dahil olmak üzere eski modelleri satmaya hevesli.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku