BİTCOİN FİYATI ZAYIF HAFTA SONU ARDINDAN 3,900 DOLARA DÜŞTÜ, KRİPTO PİYASI 12 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ

0 0

Kripto para birimi piyasası son 24 saat içindeki değerlemesinden sonra 12 milyar dolardan fazla para kaybetti. Stellar (XLM) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere önemli kripto para birimleri ortalama olarak yüzde 6 civarında bir değer kaybetti ve bu da bir ivme ve ticaret faaliyeti olmadığını gösteriyor.

2 Aralıkta baskın kripto para biriminin fiyatının 4.000 $ ın altına düşmesi ve 4.200 $ ile 4.400 $ lık aralığa yükselmemesi durumunda 3.000 $ lık ortalamaya bir düşüşün mümkün olabileceği tahminleri vardı.

“Crypto Monk” takma isimli bir teknik analist BTCnin önümüzdeki 12 ila 24 saat içinde 4.000 dolarlık destek seviyesini sürdürmesi durumunda 4200 ila 4400 $ aralığında bir toparlanmanın mümkün olacağını belirtti.

Pazardan bu yana Bitcoin (BTC) fiyat seviyesinin düşmesiyle günlük hacminde yaklaşık 6 milyar dolardan 52 milyar dolara düşüş gösterdi. Normal şartlar altında bir düşüş trendi sırasında BTCnin hacmi daha fazla satış emri piyasaya çıktıkça yükselmeye eğilimlidir. BTCnin hacmindeki düşüş son 12 saatte yaklaşık yüzde dört oranında düştü varlığın kısa vadeli bir fiyat hareketini sürdürmek için 4000 dolarlık destek seviyesinde çok fazla bir güç olmadan düşük momentum gösterdiğini gösteriyor. Geçtiğimiz beş gün boyunca muhtemelen ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Başbakanı Xi Jinping arasında potansiyel bir ticaret anlaşması konusunda yapılan olumlu toplantı nedeniyle Dow Jones ve ABD pazarları önemli ölçüde değer kazandı.

Ancak ABD piyasası iyileşirken kripto para piyasasında güç ve hacim eksikliği görülmeye devam etti. Bir ekonomist ve bir kripto parabirliği analisti olan Alex Krüger Bitcoinin S & P 500 ve diğer ABD pazarlarıyla hiçbir ilişki göstermediğini söyledi.

Potansiyel Katalizör

ABD ve Çin arasındaki bir ticaret anlaşmasının kaçınılmazlığı nedeniyle yatırımcıların büyük çoğunluğunun beklediği ABD borsalarının toparlanması kripto para birimlerinin fiyat eğilimi üzerinde herhangi bir etkiye sahip olamadı. Son iki hafta boyunca Bitcoinin fiyat trendine dayanarak BTCnin 3.000 $ lık düşük bir alana düşmesi durumunda önümüzdeki günlerde yeni bir aylık düşük oluşabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku