Blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare’den kritik imza

0 4

Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain henüz blok zinciri sopasını düşürmedi. Kulüp artık oyuncu koleksiyonlarını nadir tokanler olarak yayınlamaya hazırlanıyor.

Fransız futbolunun en üst kademesinde oynayan PSG 2018de kendi “Taraftar Token Teklifi” ni başlatmak için blok zinciri platformu Socios.com ile ortaklık kurmuştu.

Bu hafta kulüp Ethereum blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare platformuna katılan 100. futbol kulübü oldu.

PSG oyuncuları Neymar ve Kylian Mbappénin yanı sıra David Beckham gibi kulüp emektarları sınırlı sayıda dijital oyuncu kartları olarak belirtilecek. Oyuncu kartlarının skoru futbol ligi masalarındaki gerçek hayat performanslarına bağlı olacak ve koleksiyon kartlarının nadirliği blockchain teknolojisini kullanmak için kefil oluyor.

Yeni ortaklığın haberi Sorare’nin oyunun dünya çapındaki en büyük ikinci pazarı haline gelen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki resmi lansmanıyla da aynı zamana denk geliyor.

Cointelegraphta yer alan habere göre; Sorare sözcüsü oyunun ABDde Aralık 2019a kadar kapalı beta (yalnızca davetliler) ve 28 Eylülde piyasaya sürülene kadar açık beta olduğunu açıkladı.

Fantasy Sports and Gaming Associationdan alınan verilere göre ABDde 60 milyona yakın insan fantezi sporları oynuyor – bu blockchaine girenlerin pazarını özellikle çekici hale getiriyor.

Sözcü “100 kulüp ve dünyanın en iyi 10 futbol kulübünden üçü ile – Juventus PSG Atletico Madrid – artık resmi olarak tam bir oyun deneyimi olarak oyunun reklamını yapma yolunda ilerlediğimizi düşünüyoruz” dedi.

ABD lansmanından önce oyunun “puanlama matrisi ve oyun içindeki ilerleme gibi bazı ince ayarlara ihtiyaç duyduğunu” belirtti.

Mart 2019daki lansmanından bu yana Sorare 60 ülkede kart satışlarından 2 milyon dolar gelir elde etti.

Nonfungible – blok zinciri oyunları ve tahsil edilebilir değiştirilemez token (NFTler) düzenleyenler için bir sıralama sitesi – şu anda Sorare 5. sırada yer alıyor. En üst sıradaki oyun Cryptokitties için 954.231 dolara kıyasla 7 günlük hacimde 205 bin 131 dolar bildirdi.

NFTler ilk olarak 2017de Sorare gibi Ethereum blok zincirine dayanan Cryptokittiesin piyasaya sürülmesiyle öne çıktı. NFT koleksiyon ürünleri pazarının Temmuz 2020 itibarıyla 370 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku