Bitcoin madenciliği şirketi ciddi zarar açıkladı

Abone Ol
Bitcoin madenciliği şirketi ciddi zarar açıkladı
Emre Boran
 • 29 Eylül 2020
 • Yazar:

  Çinli Bitcoin madenciliği donanımı üreticisi Ebang International Holdings Inc., bu yılın ilk altı ayında, koronavirüs salgını ve talebin düşmesi nedeniyle bir yıl önceki yıla görenet zarar bildirdi.

  Bitcoin.com’da yer alan habere göre şirket, gelirin önceki 22.35 milyon dolardan yüzde 51 düşüşle 11.04 milyon dolara düştüğünü söyledi.

  6 ay boyunca, Nasdaq listesinde yer alan Ebang, saniyede 0,25 milyon terahash (TH / s) Bitcoin hashpower sattı. Rakam, 2019'un aynı döneminde satılan 1,82 milyon TH / s'den yıllık yüzde 86 düşüşü temsil ediyor.

  Nasdaq Borsası'nda Ebang hisseleri yazı yazılırken yüzde 0.3 artışla 9.88 dolara yükseldi. Hisse senedi, haziran ayında borsaya kote edildiğinden bu yana yüzde 30'dan fazla prim yaptı. Ardından, 14.95 dolarlık yüksek bir seviyede işlem gördü. Ebang da bu dönemde 3.80 dolara kadar düştü.

  Ebang'ın başkanı ve icra kurulu başkanı Dong Hu, kayıptan Covid-19 kaynaklı küresel ekonomik durgunluk ve Bitcoin'in madencilerin kazançlarını düşüren ve madencilik ekipmanı tedarikçilerine olan talebi azaltan 11 Mayıs'ta planlanan arz kesintisini sorumlu tuttu ve “Seyahat kısıtlamaları, zorunlu karantinalar ve ticari faaliyetlerin askıya alınması gibi covid-19'u içerecek önlemler, ticari faaliyetlerimizde ciddi kesintilere ve belirsizliklere neden oldu. Faaliyet sonuçlarımızı ve mali durumumuzu olumsuz yönde etkiledi. Çip tedarikçilerimiz, covid-19'un etkisiyle üretim kapasitelerini düşürdü. Bu da 2020'nin ilk altı ayında hammadde sıkıntımıza neden oldu” şeklinde konuştu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Ebang ınternational holdings ile ilgili her şey

  Bitcoin madenciliği şirketi ciddi zarar açıkladı

  Bitcoin madenciliği şirketi ciddi zarar açıkladı

  Çinli Bitcoin madenciliği donanımı üreticisi Ebang International Holdings Inc., bu yılın ilk altı ayında, koronavirüs salgını ve talebin düşmesi nedeniyle bir yıl önceki yıla görenet...

  • 29 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.