Bitcoin madenciliği için en iyi yer neresi?

0 2

Peter Thiel tarafından da desteklenen bir startup Teksasın Bitcoin madenciliği için en iyi yer olduğunu savunuyor…

ABD merkezli Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Layer1 Technologiesin CEOsu Alex Liegl Teksasın Bitcoin madenciliği için dünyanın en ucuz yeri olduğunu söyledi.

HUOBİ’NİN BİTCOİNİ 19 OCAKTAN BU YANA NEDEN YÜZDE 150 ARTTI? TIKLAYIN

Layer1 batı Teksastaki tesisinde iki haftadan kısa bir süre önce madencilik faaliyetlerine başladı ve çoklu 25 megavatlık teçhizatı çevrimiçi hale getirdi.

Teksas Amerika Birleşik Devletlerindeki en büyük rüzgar enerjisi üreticisi ve ikinci üçüncü ve dördüncü en büyük üreticilerin toplamından daha fazla üretim yapabiliyor. Teksas bağımsız bir devlet olsaydı dünyadaki beşinci en büyük rüzgar enerjisi üreticisi olurdu.

Ucuz elektriğe rağmen birçok madenci ısısı nedeniyle Teksas’tan kaçınıyor.  Isıyla mücadele etmek için Layer1’in madencilik aparatı iletken olmayan bir sıvı içinde süspanse ediliyor. Liegl Forbesa verdiği mülakatta soğutma olmasaydı işlemciler yanardı dedi ve şirketin yaz aylarında madenciliği duraklatmayı planladığını söyledi.

Geçen Ekim ayında Layer1 risk sermayesi yatırımcılarından 50 milyon dolar topladı. Para batı Teksas’ta 30 dönüm üzerine kurulu 100 megawatt üretim kapasitesine sahip bir elektrik trafo merkezinin satın alınmasından kullanıldı. Söz konusu satın alma şirketin değerini 200 milyon dolara yükseltti.

Layer1 yaz aylarında madenciliğe ara verse de elektrik gücünü şebekeye satmayı planlıyor.

Diğer yandan Frankfurt merkezli madencilik şirketi Northern Bitcoin AG Teksasta “dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisini” inşa edecek. Tesis 300 megawattlık bir kapasiteye sahip olacak ve şirketin 2021den önce 1 gigawatta çıkması planlanıyor. Tesisin şu anda dünyanın en büyük madencilik operasyonunu yürüten Rockdaledeki Bitmain maden sahasından üç kat daha fazla kapasiteye sahip olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku