Bitcoin madenciliği devi için şaşırtan iddia

0 3

Bitcoin madenciliği devi Bitmain’in piyasadaki en kârlı ve yaygın Bitcoin madenciliği cihazları Antminer S17 ve T17 serilerinde büyük problemler ortaya çıktığı bildiriliyor.

Samson Mow: Hata oranı yüzde 30

Blockchain şirketi Blockstream Samsonun strateji direktörü bu cihazları kullanarak Bitcoin madencilik topluluğundan endişe verici haberler verdi. Mowa göre en yaygın sorunlar bu cihazların soğutma bloklarının ve güç kaynağı fanlarının arızalı ve kısa devre olması.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Arıza oranı yüzde 20 ila 30 arasında değişen S17 ve T17 cihazları 2019’un ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmüştü ve dünya çapında SHA-256 ASIC cihazları arasında önemli bir paya sahip. ASIC Miner Valuein gösterdiği gibi Antminer S17 Bitcoin fiyatındaki büyük düşüşten sonra bile karlı olan birkaç madencilik cihazı arasında yer alıyor.

Jihan Wu kurucu ortağını suçluyor

Bitmainin kurucu ortağı ve CEOsu Jihan Wu sorunlar nedeniyle şirketin başka bir kurucu ortağı Micree Zhanı suçluyor. Zhan bu cihazlar piyasaya sürüldüğünde şirketin yöneticisiydi.

Antminer S19s geliyor

Öte yandan Bitmain son teknoloji cihazlarını geçen ay açıkladı. Antminer S19 adı verilen bu cihazlar mayıs ayında teslim edilmeye başlanacak. Bitcoin ağının mevcut durumu göz önüne alındığında S19 ve S19 Pro karlılıkta listenin başında yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku