Bitcoin madencilerinin kar etmesi için fiyat bu seviyeye gelmeli

0 7

Bitcoin madencileri BTC fiyatının ancak 12 bin-15 bin dolar aralığına ulaşmış olması halinde yarılanmadan sonra kar elde etmeye devam edebilir.
 
BTC MADENCİLİĞİNDE BAŞABAŞ NOKTASI DAHA YÜKSEK DEĞERLEMELER GEREKTİRİYOR
 
Mevcut madencilik karlarını korumak için Bitcoin (BTC) fiyatının 14 bin ile 15 bin dolar arasında olması gerekir. Madencilerin bugünlerde başa baş seviyesi elektrik maliyetlerine bağlı olarak yaklaşık 3 bin 500 dolar ile 7 bin dolar arasında değişiyor. Ancak Bitcoin ağı son derece rekabetçi olmaya devam ediyor ve son zamanlarda saniyede 125 kentilyon doğrulama ile rekor etkinlik seviyesine ulaşıldı.
 
BTC fiyatları 10 bin dolara yakın olduğu halde bile madencilikte kar elde etmek zor. En yeni ve en güçlülerden biri olan S17 teçhizatı bile bu fiyatlarda başa baş noktasına gelmekte zorlanıyor. Madencilerin çoğu kar almasa bile devam ediyor.

BİTCOİN FİYATINDA GELECEK HAFTA PATLAMA OLABİLİR Mİ?
 
Düşük elektrik maliyetleri ve mevcut çiftlikler yarılanmadan önce etkinliği artırabilir. Örneğin bazı günlerde ağ planlanan 1.800 BTC yerine 1.950 BTC üretti. Bu da yarılanmanın beklenenden birkaç gün önce geleceği ve madenciliği daha da zorlaştıracağı anlamına geliyor.
 
Olası senaryolar arasında BTC fiyatlarının 14 bin doların üzerine çıkması var. Bu çoğu madenci için blok üretmenin hala karlı olacağı anlamına gelir. Ancak BTC fiyatının düşük kalması ve madencilerin diğer SHA-256 ağlarını çıkarmaya çalışması da mümkün. Bu noktada Bitcoin Cash ve Bitcoin SV uygun olabilir.
 
EN KÖTÜ SENARYO VE ÇİN
 
En kötü senaryo özellikle daha küçük madencilik operasyonlarını etkileyecek bir madenci kapitülasyonu olacaktır. Geçen yaz meydana gelen Litecoin (LTC) yarılanması BTC madencilik karlarında katlanılmaz kabul edilecek düşüşün bir ön gösterimi oldu. Litecoin ağı önemli ölçüde yavaşladı.
 
Şu anda Çin Bitcoin madencilik havuzları ve çiftlikleri tüm blokların yarısından fazlasını üretiyor.
 
Bitcoin söz konusu olduğunda Çin madencilik operasyonları diğer madenciler bırakırken bile başa baş noktasını geçmeyi ve çalışmaya devam etmeyi başardıkları için daha da etkili hale gelebilir. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku