Bitcoin madencileri yükseliş eğiliminde

0 3

Bu hafta Bitcoinin ağ temelleri o kadar da iç karartıcı değil. Kullanılan ölçüme bağlı olarak hash rate hafta sonu boyunca tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı ve bu da madenciliğe her zamankinden daha fazla bilgi işlem gücünün ayrıldığını gösteriyor.

Bitinfocharts ve Blockchain izleme kaynaklarından elde edilen verilere göre hash rate saniyede 155 exahasha (EH / s) ulaştı. 130 EH / s Aralık 2017de BTC / USDnin 20.000 $ lık rekor düzeyine ulaştığı zamana kıyasla on kat artış kaydetti.

Hash oranının kesin olarak ölçülmesi zor ve farklı araçlar farklı sonuçlar üretiyor. Ancak gidişat açık: Bitcoin madencileri yükseliş eğiliminde.

Popüler bir teori hash rate yükseklerin ve ağ zorluğundaki sıçramaların daha sonra Bitcoin fiyat artışlarına yol açma eğiliminde olduğunu öne sürüyor.

Teorinin ana savunucularından biri olan Max Keizer  geçen hafta şu yorumu yaptı:

“Bu 2018 tedarik çıkıntısını ve eski borsa yıkama-ticaret arz bolluğunu aştıktan sonra yeni ATH göreceğiz.”

Zorluk kısa vadede hash rate yeni rekorlara taşıyacağına dair işaretler henüz göstermedi – Pazartesi günü yapılan tahminler bir sonraki yeniden düzenlemenin tıpkı bir önceki gibi ne yukarı ne de aşağı olacağını gösterdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku