ABD seçimleri doları 2018 e döndürebilir… Peki bu Bitcoin’e nasıl yansır?

0 0

4. Çeyrek devam ederken Bitcoin makro olaylara duyarlı olmaya devam ediyor ve ABD seçimlerinin yükselişi gözle görülür bir türbülans yaratabilir.

Bloomberg tarafından 12 Ekimde aktarılan bir raporda Goldman Sachs Beyaz Saraya giren Joe Bidenin piyasaları önceden ürkütebileceği ve DXYyi 2018deki en düşük seviyelerine çekebileceği konusunda uyardı.

Bilindiği gibi Bitcoin DXY ile güçlü bir ters korelasyonda. Bu nedenle DXY’de yaşanabilecek düşüşler hodlers için bir nimet olabilir. Ağustos ayında DXYnin 92 puanın biraz üzerine düşmesiyle birlikte BTC / USD için 12 bin 500 dolarlık en yüksek seviye geldi.

Ek olarak bir koronavirüs aşısının yaygınlaştırılması doların güçlenmesine yardımcı olmaktan çok engellemeye hizmet edecek gibi.

Goldman stratejistleri “Riskler doların zayıflamasına doğru çarpıtıldı ve en fazla dolar pozitif sonucun nispeten düşük olasılıklarını görüyoruz. Aşı zaman çizelgesiyle ilgili olumlu haberler ticaret ağırlıklı dolar ve DXY endeksini 2018in en düşük seviyesine döndürebilir” şeklinde görüş bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku