Bitcoin madencileri için yeni umut ışığı: Petrol şirketleri

0 0

Bitcoin madenciliği aşırı elektrik ve enerji tüketimi nedeniyle sıklıkla eleştiriliyor. Ancak popüler Bitcoin podcastisti Marty Bent petrol ve gaz endüstrisinin çözüm olabileceğini düşünüyor.

CoinTelegraph tarafından bildirildiği üzere Bent 15 Nisandaki bir blog yazısında makinelerin fazladan artık gazlarla beslendiği geçen yıldan bu yana Great American Mining (GAM) şirketi ile Bitcoin madenciliği yaptığını yazdı.

YOUTUBE EN BÜYÜK KRİPTO PARA KANALLARINDAN BİRİNİ SİLDİ… TIKLAYIN

GAM ilk madencilik operasyonunu geçen yıl aralık ayında bir petrol çıkarma platformunda başlattı. Bu şekilde Bent O&G (Petrol ve Gaz) üreticilerinin Bitcoin ağındaki en büyük madenciler arasında olabileceğini düşünüyor.

Bu konuya podcast’inde de değinen Bent “Burada petrol ve gaz şirketlerinin madencilik konusunda kendi güçlerini farkına varmaları ve ‘işte bulduk!’ hissiyatına gelmeleri gerekiyor. Madencilik altyapısı kurmaları ve bu sektöre yatırım yaparak açığa çıkan fazla gazlarını da boşa harcamamış olacaklar. Bunu yaparak Bitcoin’e ve üretimine ve dağıtılmasına ciddi şekilde yardımcı olabilirler” şeklinde konuştu.

Eski sistemden 5 kat daha karlı

Petrol ve gaz şirketleri etkili ve kârlı kaynaklar ararken Bitcoin madencileri ucuz ve bol enerji kaynakları arıyor. GAM normalde yan ürünler veya atık olarak görülen ve hatta bazen kayıp olarak satılan gazlardan madencilik enerjisiyle karşılıyor.

Bent “Bu sistem doğru bir şekilde tasarlanırsa madencilik makineleri ile dolu konteynerler gazın borulara satıldığı eski sistemden çok daha etkili ve 5 kat daha karlı olacaktır” dedi.

Bent ayrıca çok basit konteynerler olsa da madencilik için bina veya çelik konstrüksiyon inşa etmenin gereksiz olduğunu düşünüyor…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku