Bitcoin 2020 rallisi çöküyor mu?

0 0

 Bitcoin 2020de büyük bir ralli yaşıyor. 1 Ocak fiyatından 3 bin ABD dolarından fazla yükselen Bitcoin Mart ayının en düşük seviyesinden bu yana yaklaşık yüzde 46 ve bu yıl içinde yüzde 100ün üzerinde yükseldi.

Ancak son zamanlarda gidişat o kadar da iyi olmadı. Teknoloji hisse senetleri gibi Bitcoin de Eylül ayının ilk iki haftasını serbest düşüşle geçirdi. O zamandan beri bir miktar kaybettiği yeri geri kazandı ancak Ağustosa kıyasla hala düşük. Birçok uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı için BTCnin son hamleleri yolda sadece bir tümsek. Ancak daha yakın zamanda giriş yapanlar için BTCnin bir çöküşe doğru gidip gitmediğini sormaya değer.

Bitcoin teknoloji hisse senetleri ile birlikte düştü

Eylül ayındaki Bitcoin çöküşüyle ​​ilgili dikkat edilmesi gereken ilginç bir nokta teknoloji hisse senetlerindeki bir çöküşle güçlü bir şekilde ilişkili olmasıdır.

Eylül ayında şimdiye kadar teknoloji ağırlıklı NASDAQ yaklaşık yüzde 10 düştü. Yaz aylarında yaşanan sıcak kazanımların ardından teknoloji hisseleri aşırı değerli görünmeye başladı. Geleneksel endüstriler COVID-19dan zarar gördüğünden yatırımcılar daha az etkilenen teknolojiye geçtiler. Bu başlangıçta mantıklıydı. Ancak sonunda değerlemeler gerçekçi olmayan bir şekilde dikleşti ve bunu bir düzeltme izledi.

Bitcoinin bu dönemde teknoloji hisse senetleri ile güçlü bir şekilde ilişkili olması yatırımcıların onu benzer nedenlerle satın aldığını gösteriyor. Geleneksel hisse senetlerinde devam eden zayıflıktan korkarak pandeminin etkilerine karşı bağışık olarak görülen kripto gibi varlıklara geçmiş olabilirler. Durum buysa müteakip düzeltmenin de benzer bir nedeni olabilir: değerleme endişeleri. Bitcoin 12 bin dolara kadar yükselirken 2017nin son dönemlerindeki seviyelere doğru güçlü bir şekilde yaklaşıyordu. Bu seviyeler sürdürülemez olduğunu kanıtladı bu nedenle onlara yaklaşan fiyatlar aşırı değerli görünebilir.

Bitcoin çökmesinden endişeleniyorsanız

Portföyünüzde kripto almanın alternatif yolları olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Altcoinleri düşünebilirsiniz ancak bunlar BTC ile aynı dalgalanma gibi sorunlara tabi.

Dolaylı kripto paraya maruz kalmanın bir yolu blok zincir stokları. Kripto madenciliği yapan veya borsa işleten birçok halka açık şirket var. Bu hisse senetlerine yatırım yapmak kripto paraya maruz kalmanın bir yolu olabilir.

Böyle bir stok HIVE Blockchain Technologiesdir (TSXV: HIVE). Bu Kanada merkezli büyük veri merkezlerinde kripto madenciliği yapan bir kripto madenciliği operasyonu. Veri merkezleri kuzey Kanada İsveç ve İrlanda gibi “serin” iklim bölgelerinde bulunuyor. Bu şirketin düşük maliyetle kripto madenciliği yapmasını sağlar. Veri merkezleri madencilik kriptolarına büyük miktarlarda elektrik döküyor ve veri merkezlerinin soğuk bölgelerde olması soğutma maliyetlerini düşürmeye yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz yıl HIVE piyasalarda yaklaşık yüzde 40 arttı ve bu muhtemelen aynı dönemde kripto paranın yükselişi sayesinde. Bu dönüş cazip görünebilir. Ancak unutmayın bu para kazanmak için yüksek kripto fiyatlarına ihtiyaç duyan bir hisse senedi. Bitcoin düşerse bu hisse senedi de büyük olasılıkla düşecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku