Bitcoin Kritik Desteği Test Ediyor: Sırada Ne Var?

354

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaşadığı hızlı bir fiyat artışının ardından, kripto para piyasasındaki yatırımcıların bir çoğunluğunun coşkulu hissetmesini sağladı ve çok sayıda önemli direnç seviyesini kırdı.

Bitcoin grafiğinde ‘’golden cross’’ eksikliği

Satın alma baskısının olmaması nedeniyle Bitcoin (BTC), 45.800 dolar olan 100 günlük hareketli ortalamayı kıramadı ve 50 günlük hareketli ortalamasını test ederek 43.500 dolarlık bölgeye geri döndü. 50 mum periyoduna sahip hareketli ortalama, genellikle bir yükseliş trendi sırasında büyük bir destek seviyesi görevi görür. Fiyat, yaşanan bir ralli yani hızlı yükselişin ardından geri dönme eğilimi gösterir. Sonrasında ise alıcılar piyasaya daha fazla fon eklemeye başladığında yükselmeye devam eder.

Piyasanın mevcut durumuyla ilgili tek sorun, günlük Bitcoin grafiğinde “golden cross” sinyalinin olmamasıdır. 50 günlük hareketli ortalama, genellikle 200 günlük hareketli ortalamayı geçtikten sonra destek görevi görür. “Golden cross”, uzun vadeli bir eğilim değişikliğinin bir göstergesi olarak kabul edilir. Bitcoin en son bir “golden cross” yaşadığında, Kasım 2021’de, mevcut tüm zamanların ulaşılan en yüksek seviyesi olan 68 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Yani ATH yaptı.

Lider kripto para birimi için sırada ne var?

Gelinen noktada, lider kripto para birimi Bitcoin için iki olası senaryo ortaya çıkıyor: rallinin tamamen tersine çevrilmesi veya mevcut destekten potansiyel bir artış. Bitcoin (BTC)’nin şu anda 42 bin ila 41 bin dolar arasında hareket eden kısa vadeli hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda ralli sona erebilir. BTC son 24 saatte yaklaşık yüzde 3,1’lik düşüş yaşadı ve şuan fiyatı 43.442,33 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

KriptoArena.com olarak daha önce de belirttiğimiz gibi, Bank of America, “Küresel Kripto Para Birimleri ve Dijital Varlıklar” başlıklı raporund,a kripto varlığının enflasyonist ortamlara sahip gelişmekte olan ülkelerde enflasyona karşı mükemmel bir koruma işlevi görebileceğini kabul etti. Bitcoin, Ethereum’dan farklı olarak sabit bir arza sahip ve yatırımcıların onu, devalüasyonlarına yanıt olarak enflasyona karşı bir korunma olarak kullanmalarını sağlar. Örneğin Bitcoin fiyatı, Ekim enflasyonunun 30 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 6,2 olarak açıklanmasının ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara yükseldi. Kısa bir süre sonra, Fed başkanının enflasyonun artık “geçici” bir durum olmadığını belirtmesinin ardından Bitcoin ve hisse senedi sert düşüş yaşadı. Hisse senetleriyle güçlü korelasyona rağmen, kripto varlığının Federal Rezerv Politikası ve enflasyon İstatistiklerine tepki verme eğiliminde olduğu söyleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku